28.02.2020 10:30 3 rp/TTM

Tradycji stało się zadość – Super Pączek znów poszedł na rekord!

Fot. Marek Trybański/TTM

Już po raz ósmy super pączki pomogły dzieciom. W tym roku łącznie udało się zebrać ponad 5660 złotych i sprzedać 15 tysięcy pączków, co oznacza, że kolejny rekord został pobity.

Po kalorycznym czwartku, w którym mieszkańcy Wejherowa i okolic mogli rozsmakować się w słodkościach, a jednocześnie pomóc dzieciom z Klubu Integracyjnego TAO, przyszedł czas na podziękowania. W czwartek (27 lutego), w Wejherowie odbyło się podsumowanie akcji Super Pączek. Jak co roku, zaangażowało się mnóstwo osób, które chciały dorzucić swoją cegiełkę. W tym roku łącznie udało się zebrać ponad 5600 złotych. Środki trafiły do Dziecięcego Klubu Integracyjnego TAO i będą przeznaczone na bieżące potrzeby podopiecznych.

Dzięki uzbieranej kwocie, będziemy mogły zapewnić naszym podopiecznym wakacje, wyjazdy, ale też przeznaczymy te pieniądze na wspólne wyjście do kina czy na kręgle – wylicza Izabela Minga, Dziecięcy Klub Integracyjny TAO. – Myślę, że ta akcja wpisała się już na stałe w kalendarz Wejherowa, a ludzie mają świadomość, że te pieniądze są odpowiednio wykorzystane i przynoszą naszym dzieciom wiele radości, pozwalając na rozwój ich pasji.

Fot. Marek Trybański/TTM

Fot. Marek Trybański/TTM

W akcję włączyli się również lokalni samorządowcy. Wielkie podziękowania powędrowały do zastępcy prezydenta, Arkadiusza Kraszkiewicza, za pomoc i wsparcie w organizacji. Dodatkowo Bogdan Tokłowicz, były przewodniczący Rady Miasta Wejherowa, przekazał 400 złotych, a jedna z lokalnych firm – 600 złotych.

To wspólna praca naszych klientów, pracowników, darczyńców i lokalnych mediów ponieważ wszyscy byli mocna zaangażowani w pomoc – komentuje Elżbieta Wenta, właścicielka cukiernik. – Z każdego pączka 5% został przekazany na rzecz fundacji. Jest nam miło, że akcja cieszy się takim poparciem i że ludzie też chcą się włączyć w pomaganie dzieciom.

Fot. Marek Trybański/TTM

Super pączek to akcja z kilkuletnią tradycją. Jak zapowiadają organizatorzy, będą jej kolejne odsłony, a Super Pączek jeszcze wielokrotnie pomoże potrzebującym. Jak co roku, na bieżąco można było posłuchać relacji na antenie radia Norda FM.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24