27.02.2020 11:00 34 rp/TTM

Wejherowo: Trwają prace nad nowym przebiegiem 'obwodnicy' miasta

Fot. Marek Trybański/TTM

Budowa nowego odcinka między ulicami Strzelecką a Sobieskiego w Wejherowie niebawem ma być widoczna dla mieszkańców. Przebieg inwestycji zależny jest od rządowego dofinansowania, jej koszt to około 16 milionów złotych. Jednak już teraz widać efekty pracy nad „obwodnicą” miasta.

Już kilka lat temu opracowano koncepcję przebiegu nowej drogi wojewódzkiej nr 218, między innymi po to, żeby wyprowadzić ruch ciężarówek i turystów jadących nad morze z miasta. Oprócz tego chodzi także o odciążenie zabytkowego centrum w przypadku budowy trasy S6, która staje się faktem. W ramach tego pomysłu zakończono budowę pierwszego odcinka Węzeł Działki, pojawiły się także dwa ronda na ul. Ofiar Piaśnicy i zakończyła się przebudowa ul. Karnowskiego, ale to nie koniec, lecz dopiero początek realizacji związanych z tym projektem.

Miasto musi być przygotowane na to, żeby wyprowadzić ruch pojazdów ze śródmieścia – komentuje Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. – Teraz przed nami zupełnie nowy odcinek trasy, który będzie prowadził przez las.

Fot. Marek Trybański/TTM

Fot. Marek Trybański/TTM

Mowa o odcinku od ronda u zbiegu ulic Sobieskiego i Sucharskiego do ulicy Strzeleckiej, gdzie też pojawi się rondo. Jak zaznaczają przedstawiciele samorządu, kilometrowy odcinek drogi nie należy do najprostszych.

Ale z pewnością przeniesie ten ruch, który jest bardzo uciążliwy w centrum miasta – dodaje Beata Rutkiewicz.

Fot. Marek Trybański/TTM

Miasto otworzyło właśnie trzy oferty przetargowe. Ceny wahają się od 11 do ponad 20 milionów złotych. Decyzja o wyborze oferty zapadnie jednak w momencie, kiedy pojawi się informacja z Ministerstwa Infrastruktury odnośnie do wysokości dofinansowania. Koszt inwestycji szacuje się na około 16 milionów złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24