27.02.2020 12:00 0 rp/MOSG

Pokazał na lotnisku podrobiony paszport, przewoził też utracone dokumenty

Fot. MOSG

Wylegitymowany przez funkcjonariuszy ze straży granicznej w Gdańsku 38-letni obywatel Syrii miał przerobiony paszport i podrobione prawo jazdy. Okazało się, że przewoził inne dokumenty, które figurowały jako utracone. Mężczyzna został zatrzymany.

We wtorek (25 lutego) jeden z mężczyzn w Porcie Lotniczym Gdańsk przedłożył do kontroli szwedzką kartę pobytu i syryjski paszport, który wzbudził podejrzenia strażników granicznych. Jak się okazało, dokument był przerobiony, a dodatkowo figurował w Systemie Informacyjnym Schengen jako utracony. To jednak nie wszystko.

Funkcjonariusze postanowili przeszukać bagaż mężczyzny. Znaleźli w nim inne dokumenty, w tym podrobione szwedzkie prawo jazdy i niemieckie dokumenty pobytowe, które również figurowały w bazach danych jako utracone – czytamy na stronie Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Według obowiązującego prawa, posługiwaniem się fałszywym dokumentem oraz podrabianie i przerabianie legalnych dokumentów jest przestępstwem zagrożonym karą od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności. Za kradzież dokumentu można trafić do więzienia na dwa lata.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24