26.02.2020 11:40 5 mike/Wejherowo.pl

Wykrywacz gazów poprawi bezpieczeństwo strażaków i mieszkańców

Źródło: Wejherowo.pl

Wejherowscy strażacy-ochotnicy zyskali nowe urządzenie, które poprawi bezpieczeństwo ich pracy, a zarazem – mieszkańców miasta. Mowa o detektorze wielogazowym ALTAIR 4XR. Zakup wykrywacza gazu sfinansowano ze środków budżetowych Wejherowa.

Urządzenie, w obecności Bogusława Suwary, sekretarza Wejherowa, i Andrzeja Fedoruka, szefa Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego, odebrał dh Maciej Ziółkowski, naczelnik OSP w Wejherowie. Szef wejherowskich strażaków-ochotników nie krył zadowolenia z powodu pozyskania nowego sprzętu.

To bardzo praktyczne urządzenie zwiększa bezpieczeństwo strażaków podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, taki techniczny anioł-stróż strażaka w czasie akcji – zaznaczył naczelnik OSP Wejherowo.

I dodał, że miernik stosuje się w strefach zagrożonych wybuchem. Urządzenie może monitorować i wykrywać jednocześnie obecność czterech gazów. Szczególnie przydatna w sezonie grzewczym może być funkcja wykrywania tlenku węgla, który bywa przyczyną wielu poważnych zatruć. To jednak nie wszystko. Detektor może pomóc również w lokalizacji strażaków.

Wykrywa także bezruch strażaka, co może oznaczać, że potrzebuje natychmiastowej pomocy. Bardzo się cieszę, że mamy do dyspozycji taki sprzęt – dodał Maciej Ziółkowski.

Warto zaznaczyć, że miernik może pracować w temperaturach od –40 do +60 st. C. Jest też wodoszczelny oraz odporny na wstrząsy i upadki. Na uwagę zasługuje także wygoda użytkowania – urządzenie można bezprzewodowo podłączyć do dowolnego smartfona. Wszechstronność zastosowania sprawia, że może być ono stosowane nie tylko podczas pożarów, ale także na budowach czy w przemyśle wydobywczym.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24