26.02.2020 10:50 3 rp/airport.gdansk.pl

Na gdańskim lotnisku będą nadzorować pasażerów powracających z Włoch

Fot. Ola Mikołajczak

W związku zachorowaniami na koronawirusa w północnych Włoszech, Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do tego kraju. Zgodnie z jego wytycznymi z 25 lutego, w Porcie Lotniczym Gdańsk będą stosowane specjalne procedury w stosunku do samolotów przylatujących z Włoch, choć jak do tej pory nie potwierdził się ani jeden przypadek wirusa w Polsce.

Gdański port lotniczy otrzymał we wtorek (25 lutego) nowe wytyczne od Głównego Inspektora Sanitarnego.

Wszystkim pasażerom korzystającym z połączeń na gdańskim lotnisku, wracającym z Włoch, będzie badana temperatura ciała, ponadto będą oni wypełniać karty lokalizacyjne z informacjami o trasie odbytej podróży, danymi kontaktowymi i planowanym miejscu pobytu – czytamy na stronie lotniska.

Gdańskie lotnisko ma cztery bezpośrednie połączenia z północnymi Włochami. W poniedziałki, wtorki, piątki i soboty przylatują samoloty linii WizzAir i Ryanair. We wtorek, około godz. 15:00, w Rębiechowie wylądowała jedna z takich maszyn. Port Lotniczy Gdańsk jest też w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi oraz innymi, odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo zdrowotne pasażerów.

Obecnie nie ma uzasadnienia, by podejmować radykalne działania, takie jak poddanie kwarantannie osób powracających z regionów Północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych czy zamykanie szkół. Niezbędne jest jednak przestrzeganie zasad higieny, w tym: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24