26.02.2020 10:00 7 rp/SM Wejherowo

Wejherowo: Droga Krzyżowa ruszy nową trasą

Fot. Leszek Spigarski/archiwum

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej, odprawiane w każdy piątek Wielkiego Postu, przyciągają na Kalwarię Wejherowską tłumy wiernych. W najbliższy piątek (28 lutego) wyruszy pierwsza w tym roku procesja Drogi Krzyżowej, zmieni się jednak jej trasa.

Droga krzyżowa rozpoczynała się zawsze wyjściem z kościoła klasztornego i procesją do Kaplicy Piłata. Przez lata wierni na Kalwarię wychodzili z kościoła ul. Reformatów i Mickiewicza (pod prąd), ul. św. Jacka, Wybickiego, Marynarki Wojennej do kaplicy Piłata. Od tego roku trasa wymarszu ulegnie zmianie.

Zmiana podyktowana jest utrudnieniami w ruchu pieszych na ulicach Mickiewicza oraz św. Jacka, gdzie na wąskiej jednokierunkowej drodze, po jednej stronie na całej długości drogi zaparkowane są pojazdy – zaznacza Zenon Hinca, komendant Straży Miejskiej w Wejherowie. – W tym roku te utrudnienia zostaną pominięte.

Po mszy św., około godziny 16:00, pątnicy formować będą procesję przy kościele klasztornym i wyruszą na kalwaryjskie wzgórza ulicami: Klasztorną, Parkową, św. Jacka, Wybickiego, Marynarki Wojennej do Kaplicy Piłata. Na ulicy Klasztornej oraz Parkowej takich utrudnień nie ma być, z kolei zmotoryzowani mogą mieć problem z płynnym przejazdem.

Na około 15–20 minut zamknięte zostaną dla ruchu pojazdów ulice: Zamkowa na wysokości skrzyżowania ulic: Wniebowstąpienia–Roszczynialskiego, Parkowa, św. Jacka od skrzyżowania z ulicą Parkową, 1 Maja i Wybickiego. Kolejne krótkotrwałe utrudnienia w ruchu mogą wystąpić około godziny 18:00 na ulicy Strzeleckiej, gdy wierni wchodzić będą na górę Trzech Krzyży.

Utrudnienia na ww. ulicach, w związku z Droga Krzyżową, wystąpią w najbliższy piątek (28 lutego), a także w marcu (6, 13, 20 i 27) oraz 3 i 10 kwietnia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24