23.02.2020 16:20 3 Kwt

Upamiętnili kolejną rocznicę śmierci Jakuba Wejhera

fot. Grzegorz Renusz/TTM

W niedzielę (23 lutego) lokalni samorządowcy i mieszkańcy Wejherowa upamiętnili 363. rocznicę śmierci Jakuba Wejhera. Każdego roku wejherowianie i mieszkańcy okolic składają hołd założycielowi miasta.

Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od zbiórki pocztów sztandarowych na placu klasztornym i złożenia kwiatów przez delegacje w krypcie klasztornej rodziny Wejherów. Następnie została odprawiona uroczysta msza św. w kościele św. Anny i błogosławieństwo Boże dla miasta i jego mieszkańców. Po nabożeństwie nastąpiło uroczyste przejście pocztów sztandarowych i delegacji na rynek, gdzie pod pomnikiem Jakuba Wejhera zostały złożone kwiaty.

  • W moim krótkim wystąpieniu przyznałem, że ważne jest to, że właśnie Jakub Wejher założył to miasto. W tym mieście żyjemy, to miasto się rozwija. Władze miasta strają się je rewitalizować. Jakub Wejher dał podwaliny, z których my właśnie korzystamy - mówi Mirosław Gaffka, prezes ZKP Wejherowo.

Przypomnijmy, że 20 lutego 1657 roku zmarł Jakub Wejher, czyli najważniejsza postać w historii miasta. Zostawił po sobie miasto, które rozwinęło się w oparciu o stworzony przez niego projekt architektoniczny.

fot. Grzegorz Renusz/TTM fot. Grzegorz Renusz/TTM fot. Grzegorz Renusz/TTM fot. Grzegorz Renusz/TTM fot. Grzegorz Renusz/TTM fot. Grzegorz Renusz/TTM fot. Grzegorz Renusz/TTM fot. Grzegorz Renusz/TTM fot. Grzegorz Renusz/TTM fot. Grzegorz Renusz/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24