20.02.2020 16:10 5 rp/TTM

Kolejny pracodawca współpracuje z KPSW

Fot. Marek Trybański/TTM

W środę (19 lutego) we Władysławowie odbyło się podpisanie umowy pomiędzy Kaszubsko-Pomorską Szkołą Wyższą w Wejherowie a spółką „Szkuner”. Taka współpraca zapewni studentom uczelni możliwość zdobycia zarówno wiedzy teoretycznej jak i praktycznej.

Symboliczne złożenie podpisów przez obie strony ma przynieść także obopólne korzyści. KPSW już wielokrotnie podejmowała inicjatywy, które mają dać możliwość odbycia praktyk i staży dla studentów z zakresu praktycznej nauki zawodu w wielu dziedzinach.

Przede wszystkim chcemy działać dla otoczenia lokalnego, ale Pomorza, prowadząc studia o profilach praktycznych możemy wzajemnie się wspierać z przedsiębiorcami z okolicy – mówi Beata Dudzińska-Huczuk, dziekan Wydziału Społeczno-Przyrodniczego KPSW w Wejherowie. – Chcemy, żeby nasz student, opuszczając mury naszej uczelni posiadał praktyczne zdolności potrzebne na rynku pracy także w naszym najbliższym otoczeniu.

Szkuner jest jednym z największych pracodawców w powiecie puckim, a także największym portem rybackim w Polsce.

Fot. Marek Trybański/TTM

Fot. Marek Trybański/TTM

Jesteśmy przedsiębiorstwem produkcyjnym, poszukujemy ludzi, którzy w praktyce będą mogli wypełniać zadania, które są nam potrzebne jak dla przykładu zarządzanie zasobami ludzkimi – podkreśla Witold Wawrzonkoski, prezes Zarządu Spółki „Szkuner”.

Studenci, którzy już na praktykach będą mogli poznać firmę „od środka”, zdaniem pomysłodawców tego przedsięwzięcia, będą odpowiednimi pracownikami, którzy zapoznali się już ze sposobem działaniami nie tylko w branży ale i w samej firmie.

Fot. Marek Trybański/TTM

Spółka Szkuner jest szesnastym pracodawcą, który współpracuje z Kaszubską Pomorską Szkołą Wyższą w Wejherowie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24