05.02.2020 14:09 1 mike/PUP Wejherowo

Załóż własną firmę i zyskaj prawie 20 tys. zł dofinansowania

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Od 17 lutego osoby mające status bezrobotnych, zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wejherowie, będą mogły składać wnioski o przyznanie dotacji na podjęcie działalności gospodarczej. Maksymalna kwota dofinansowania to 19 tysięcy złotych, a z pomocy będzie mogło skorzystać 60 chętnych.

Z programu skierowanego do osób pozostających bez pracy będą mogły skorzystać osoby zarejestrowane w wejherowskim PUP. To podstawowy warunek. Istnieją jednak inne ograniczenia, o których trzeba wiedzieć.

– Program obejmuje kobiety i mężczyzn w wieku do 24 lat, w przypadku gdy są zarejestrowani w urzędzie nie dłużej niż 90 dni.

– Kobiety i mężczyźni w wieku 25–29 lat mogą skorzystać z uczestnictwa bez dodatkowych ograniczeń.

– Dodatkowych obostrzeń nie ma też w przypadku kobiet powyżej 30. roku życia.

– Mężczyźni w przedziale wiekowym 30–49 lat, o ile chcą skorzystać z programu, muszą mieć wykształcenie maksymalnie na poziomie szkoły średniej.

– Mężczyzn po 50. roku życia nie dotyczą ograniczenia w zakresie poziomu wykształcenia.

– Bez ograniczeń w programie mogą też uczestniczyć mężczyźni długotrwale bezrobotni wg definicji Komisji Europejskiej, bez względu na posiadany poziom wykształcenia. To samo dotyczy niepełnosprawnych mężczyzn, bez względu na wykształcenie.

Osoby, które spełniają powyższe kryteria, są zachęcane do składania wniosków. Wzory dokumentów można znaleźć na stronie internetowej wejherowskiego PUP. Spośród wnioskodawców komisja wybierze 60 najlepszych. Dokumenty można składać osobiście, w siedzibie urzędu, albo przesłać pocztą w dniach 17–21 lutego. Za datę wpływu uznaje się dzień ich dostarczenia do sekretariatu PUP (nie stempla pocztowego).


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24