28.01.2020 14:20 14 mike/Wejherowo.pl

Wejherowo przekazało ponad 600 tysięcy złotych dla organizacji pozarządowych

Fot. Tomasz Iwaniuk/archiwum

Pięćdziesiąt organizacji pozarządowych, działających na rzecz wejherowian, otrzyma w 2020 roku z miejskiej kasy łącznie ponad 600 tysięcy złotych. Podobnie jak w ubiegłym roku, największa pula trafi do Stowarzyszenia Gmin Powiatu Wejherowskiego „Zdrowa Rodzina – Zdrowa Gmina” na realizację zadań związanych m.in. z przeciwdziałaniem alkoholizmowi czy zapobieganiu przemocy w rodzinie.

Kwota dotacji przyznanych w 2020 roku wynosi dokładnie 610 208,24 zł i jest nieco niższa od tej sprzed roku (652 100 zł). Obszary aktywności organizacji pozarządowych obejmują m.in. działania kulturalne i sportowe, ochronę zdrowia, profilaktykę uzależnień od narkotyków i alkoholu czy krzewienie turystyki.

Celem jest zwiększanie aktywności społecznej wejherowian, przeciwdziałanie uzależnieniem i patologiom społecznym, zaktywizowanie działalności kulturalnej i sportowo-rekreacyjnej – informuje wejherowski magistrat.

Podobnie jak przed rokiem, najwyższą kwotę, bo aż 132 tysiące złotych, otrzymało Stowarzyszenie Gmin Powiatu Wejherowskiego „Zdrowa Rodzina – Zdrowa Gmina”, z czego 90 tysięcy będzie przeznaczone na przeciwdziałanie alkoholizmowi, 25 tysięcy – na zapobieganie przemocy w rodzinie, a 17 tysięcy złotych – na zwalczanie narkomanii. Tradycyjnie już znaczne środki przyznano też stowarzyszeniom sportowym.

Wejherowskie organizacje pozarządowe z najwyższymi dotacjami w 2020 roku

  1. Stowarzyszenie Gmin Powiatu Wejherowskiego „Zdrowa Rodzina – Zdrowa Gmina” – 132 tys. zł

  2. Wejherowski Klub Sportowy „Gryf” (upowszechnianie kultury fizycznej i sportu – szkolenie, Akcja Lato 2020) – 53 tys. zł

  3. Wejherowska Akademia Piłki Nożnej „Błękitni” Wejherowo (upowszechnianie kultury fizycznej i sportu – szkolenie, Akcja Lato 2020) – 48,5 tys. zł

Pełna lista organizacji, które otrzymały dotacje z miejskiej kasy, wraz z kwotami wsparcia, jest dostępna na stronie internetowej wejherowskiego magistratu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24