24.01.2020 13:38 1 Kwt/UM Wejherowo

Wejherowo wspiera rozwój KPSW

Źródło: UM Wejherowo

Przedstawiciele Urzędu Miasta oraz Kaszubsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Wejherowie podpisali porozumienie o wzajemnej współpracy. Wydarzenie odbyło się w minioną środę (22 stycznia) w Ratuszu Miejskim.

Kaszubsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Wejherowie działa już 17 lat. Teraz, dzięki wsparciu miasta, uczelnia jeszcze lepiej będzie rozpoznawać potrzeby rynku pracy oraz zbliżać do siebie szkolnictwo wyższe i środowisko praktyki.

Pamiętam dobrze jej początki, bowiem bardzo angażowaliśmy się w to, aby zaistniała ona nie tylko w naszym mieście, ale również na Pomorzu. Dziś można zaryzykować stwierdzenie, że po upływie tylu lat, jest to już szkoła z tradycją. Jednocześnie nie wyobrażam sobie obecnie sytuacji, aby na terenie miasta z tak długą i bogatą historią jak Wejherowo nie znajdowała się żadna szkoła wyższa – mówi prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt.

KPSW jako szkoła doskonale wpisujące się w obecnie panujące trendy i oczekiwania studentów.

Każda uczelnia powinna reagować na pewne tendencje, zmiany i potrzeby lokalnej społeczności i środowiska. Wejherowska szkoła w ostatnim czasie udowodniła, że wychodzi naprzeciw oczekiwaniom studentów i doskonale wpisuje się w tę tendencję – zauważa prezydent.

Współpraca pomiędzy miastem a uczelnią od wielu lat układa się bardzo dobrze.

Dziękuję za nieustanne wspieranie naszej uczelni przez miasto. Wyrazy szczerego podziękowania i wdzięczności należą się nie tylko panu prezydentowi, ale również kierownikowi Wydziału Kultury, Sportu, Spraw Społecznych, Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego, Michałowi Jelińskiemu, na którego zawsze możemy liczyć – mówi Rafał Gierszewski, kanclerz Kaszubsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Wejherowie.

Przypomnijmy, że Kaszubsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Wejherowie powstała na podstawie decyzji Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w 2003 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24