23.01.2020 14:30 2 rp/gdynia.pl

Widać już efekty prac w Parku Centralnym w Gdyni

Fot. Kamil Złoch/Gdynia.pl

Trwa kolejny, drugi już etap budowy Parku Centralnego w Gdyni. Powstanie tam mini skatepark dedykowany młodszym dzieciom czy zewnętrzna siłownia. Widać również zarysy nowych parkowych alejek.

Kolejny etap prac obejmuje obszar pomiędzy ulicą Legionów a drewnianym pawilonem przy istniejącym skateparku. To tam, w środę (22 stycznia) widać już było pierwsze efekty budowy mini skateparku. Pojawić ma się również wiele miejsc do odpoczynku, uprawiania sportu czy spędzania czasu z dziećmi.

Dziś betonujemy płytę mini skateparku. Betonowanie wygląda prawie jak każde inne, z tym, że musimy finalnie uzyskać powłokę nadającą się dla użytkowników skateparku. Dlatego czeka nas też specjalne zacieranie tej powierzchni, tak aby uzyskać gładką fakturę – wyjaśniał Krzysztof Senger, przedstawiciel wykonawcy drugiego etapu Parku Centralnego.

Istniejący już plac zabaw także zmieni się nie do poznania. Więcej o planach na tę inwestycję pisaliśmy w tym artykule. W tym miejscu pojawi się „Zakątek Zabawy”, zaprojektowany z myślą o potrzebach dzieci z niepełnosprawnościami. Nie zabraknie w okolicy fontanny, parku linowego dla starszych dzieci oraz parkingu rowerowego.

Jesteśmy po zakończeniu pierwszego etapu i nasi kochani seniorzy mogą już aktywnie odpoczywać na terenie Parku Centralnego – zapewnia Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. – Znajdujemy się natomiast w samym centrum realizacji drugiego etapu, gdzie powstanie strefa aktywności i dla najmłodszych, i dla starszych. Już niedługo zakończymy też projektowanie trzeciego etapu Parku Centralnego – dodaje.

Fot. Kamil Złoch/Gdynia.pl

Nie zabraknie także miejsca dla miłośników sportu, którzy będą mogli skorzystać nie tylko z istniejących urządzeń, ale będą mieli do dyspozycji nowe ławeczki treningowe. W pobliżu stanie też poidełko z wodą, a pomnik Sue Rider zostanie przeniesiony i oddzielony od ścieżki rolkarskiej przez nasadzenia zieleni o średniej wysokości.

W ramach kolejnego, trzeciego etapu Parku Centralnego zostaną zrealizowane m.in. staw, punkt gastronomiczny oraz ślizgawka.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24