05.12.2019 15:30 0 Kwt/UM Gdynia

Park Centralny zmienia się z dnia na dzień

Mat. pras.

Park Centralny w Gdyni z każdym dniem zmienia się nie do poznania. Obecnie trwa realizacja drugiego etapu tej inwestycji. W związku z prowadzonymi pracami, plac zabaw zostanie tymczasowo zamknięty.

W ostatnim czasie plac zabaw był dostępny dla najmłodszych mieszkańców miasta. Rozpoczyna się jednak jego rozbudowa i zostanie on zamknięty do czasu zakończenia realizacji drugiego etapu Parku Centralnego. W tym miejscu pojawią się dodatkowe elementy rozwijające sprawność fizyczną, nowoczesne oświetlenie oraz bezpieczna dla dzieci nawierzchnia. Tuż obok placu zabaw zaprojektowano linowy plac zabaw dla dzieci starszych oraz parking rowerowy. W pobliżu znajdzie się również plac wraz z fontanną i ławkami.

W pobliżu znajdzie się również plac wraz z fontanną i ławkami, a pomnik Sue Ryder zostanie przeniesiony i oddzielony od ścieżki rolkarskiej nasadzeniami zieleni.

Koszt tej części inwestycji to 9,4 mln zł. Zakończy się ona w drugiej połowie 2020 roku.

Przypomnijmy, że oprócz parku miejskiego z nową, atrakcyjną zielenią, znajdą się tu spory staw, ścieżki dla biegaczy i rolkarzy, punkty gastronomiczne, a zimą czynna będzie ślizgawka. W parku zostaną wydzielone strefy: ciszy, wypoczynku i rekreacji. Ważną część projektu stanowić będzie parking podziemny na 270 samochodów, z wjazdem od ul. Partyzantów.

W ramach projektu zostanie przebudowany także sąsiadujący z parkiem układ drogowy. Zostanie zlikwidowany parking przed Urzędem Miasta. W jego miejscu powstanie przyjazny dla oka i spacerów teren zielony z wysokimi drzewami, tak by rośliny oddzielały wizualnie i akustycznie park alei Piłsudskiego i ulicy Świętojańskiej oraz zbiornik wodny wraz z fontannami.

Cała inwestycja zlokalizowana pomiędzy al. Marsz. Piłsudskiego, ul. Świętojańską i Tetmajera zostanie zrealizowana w ciągu trzech lat. Wizualizację etapu I i II Parku Centralnego można obejrzeć w miejskiej aplikacji Gdynia.pl, gdzie przygotowano nowy moduł dotyczący parku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24