22.01.2020 14:20 4 rp/TTM

Hel doczeka się nowej ścieżki rowerowej

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Widać już efekty długo wyczekiwanego remontu drogi wojewódzkiej nr 216, która prowadzi zmotoryzowanych na Początek Polski. Teraz w budowie jest ścieżka rowerowa, która będzie przyciągać turystów nie tylko z kraju, ale i z zagranicy. Kolejne odcinki trasy mają być skończone jeszcze w tym roku.

Na tych, którzy w nowym roku mieli już okazję wybrać się do Helu, czekała miła niespodzianka. Remont odcinka od Juraty do Helu został zakończony. Kolejne fragmenty drogi będą modernizowane w 2020 roku.

Doczekaliśmy się po wielu latach, że odcinek drogi nr 216 przeszedł modernizację. Przyznam szczerze, że sam jestem zaskoczony, iż udało się to tak szybko – komentuje Mirosław Wądołowski, burmistrz Helu.

O tym, że dzięki oszczędnościom udało się wyremontować nie tylko odcinek dwóch kilometrów, począwszy od Hel-Boru w stronę miasta, jak planowano, ale dwa razy więcej, pisaliśmy w tym artykule.

Równolegle tak się ułożyło, że wykonujemy naszą inwestycję, czyli budowę ścieżki rowerowej przy tej trasie – dodaje burmistrz.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Ścieżka, co prawda, służyła już od wielu lat, nie tylko turystom, ale i mieszkańcom, lecz z racji tego, że była z nawierzchni naturalnej, siłą rzeczy – uległa zużyciu. Przygotowania odpowiednich warunków dla rowerzystów wymagają jednak sporej pracy, która już trwa. Na pewno to inwestycja godna uwagi, bo sama lokalizacja ścieżki, zdaniem helskich urzędników, jest niesamowita.

Ścieżka na odcinku Hel–Jurata jest bardzo urozmaicona, pozostałe ścieżki prowadzą przez płaski teren, ale u nas ścieżka wiedzie przez las i ma swój niepowtarzalny klimat – opowiada Żanna Sępińska, kierownik Zespołu do spraw Promocji, Turystyki i Kultury w Helu. – Już wiosną, będziemy reklamować się w Skandynawii na targach turystyki rowerowej – dodaje.

Aż 8-kilometrowy odcinek ścieżki rowerowej ma być gotowy w marcu, a kolejny fragment drogi, od skrzyżowania w Helu aż do Juraty, maksymalnie w ciągu dwóch lat. Wtedy też zostanie wprowadzony zakaz poruszania się rowerów na drodze wojewódzkiej nr 216.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24