22.01.2020 12:37 0 Gol

Arka przegrywa pierwszy sparing z Azerami

Piłkarze ekstraklasowej Arki Gdynia przegrali w swoim pierwszym sparingu. Na zgrupowaniu w Turcji ulegli azerskiemu Sumqayit FK Azerbejdżan 0:1.

Arka rozpoczęła z animuszem. Już w drugiej minucie uruchomiony został dobrym prostopadłym podaniem Kamil Antonik, lecz bramkarz dobrym wyjściem poza pole karne uprzedził go przed dojściem do piłki. Minutę później bramkarza rywali strzałem zza pola karnego próbował zaskoczyć Marko Vejinović. W odpowiedzi w dobrej sytuacji znalazł się najlepszy strzelec rywali Babaei, ale nie sięgnął piłki głową. Niestety, w ósmej minucie Arka dała się zaskoczyć. Agayev rozpoczął akcję dwójkową, którą zakończył skutecznym strzałem tuż przy słupku bramki Steinborsa. Arka stworzyła sobie kolejne okazje do wyrównania w pierwszej połowie, ale była w nich nieskuteczna. Po zmianie stron żółto-niebiescy starali się, lecz ataki były rozbijane przez obronę rywali. Nie udało się doprowadzić do remisu. Kolejny sparing w niedzielę (26 stycznia) z Crveną Zvezda Belgrad. W Antalyi gdynianie przebywać będą do 1 lutego i w tym czasie rozegrają jeszcze trzy sparingi. Poza wspomnianą Crvena zmierzą się jeszze z FK Struga Trim-Lum z Macedonii Północnej oraz Lokomotiw Płowdiw.

Arka Gdynia - Sumqayit FK Azerbejdżan 0:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Agayev (8)

Arka (1. połowa): Steinbors – Olczyk, Maghoma, Marić, Marciniak – Deja – Antonik, Vejinović, Budziński, Jankowski – Serrarens

Arka (2. połowa): Krzepisz – Zbozień, Danch, Helstrup, Wawszczyk – Kopczyński, Młyński, Nalepa, Marcus, Samanes – Siemaszko

Sumqayit FK (wyjściowy): Cannatov – Ahmadov, Tasqin, Huseynov, Chocanijazov – Sadixov, Nacafov, Isajev, Cafarquliyev – Babaei, Agayev