13.01.2020 12:15 14 mike/WOŚP

Będzie rekord? Licznik WOŚP przekroczył 115 milionów złotych!

Fot. TTM

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczny, 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy będzie rekordowy. Deklarowana suma zebranych datków w całym kraju przekroczyła już 115 milionów złotych. W 2019 roku kwota ta szacowana była na poziomie ok. 92 milionów złotych. Rekord padł również w Wejherowie, gdzie udało się zebrać niemal 115 tysięcy złotych.


Aktualizacja, godz. 14:00

Kolejny rekord pobito w Redzie. Wolontariusze zebrali do puszek ponad 54 tys. zł, a ponad 10 tys. zł udało się osiągnąć dzięki licytacjom.

Orkiestrowe granie w Kosakowie zakończyło się wynikiem 37 tys. zł. Z kolei w Pucku uzbierano ponad 18,5 tys. zł.


Po 28 latach finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wiadomo jedno – entuzjazm dla przedsięwzięcia kierowanego przez Jurka Owsiaka nie tylko nie wygasa, ale z każdym rokiem przybiera na sile. Szacunkowa, deklarowana kwota, która pojawiła się w niedzielny (12 stycznia) wieczór na liczniku fundacji, może robić wrażenie – to ponad 115 milionów złotych, czyli o przeszło 23 miliony więcej niż w 2019 roku. Sam szef orkiestry, będąc pod wielkim wrażeniem, powiedział wieczornej konferencji prasowej, że hojność rodaków przeszła jego wszelkie wyobrażenia.

Rekordowo hojni byli także mieszkańcy powiatu wejherowskiego, gdzie w ubiegłym roku łącznie udało się zebrać ponad 430 tys. zł. W wieczornym komunikacie Sebastian Niewola ze sztabu przy Wejherowskim Centrum Kultury poinformował, że odnotowano kwotę 114 901 zł. W 2019 roku wejherowianie wsparli WOŚP kwotą ponad 93 tys. zł.

Fot. TTM

Sztab w Bolszewie poinformował o zebraniu prawie 54 tys. zł. Wysoki wynik zbiórki spodziewany jest w Redzie, gdzie w 2019 roku udało się uzyskać ponad 60 tys. zł. Rekord – ponad 115 tys. zł – padł także w Rumi, gdzie przed rokiem zebrano 102 tys. zł.

Hasłem tegorocznego finału było „Wiatr z żagle”, a celem – wspieranie podwyższania standardów diagnostycznych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Jako Orkiestra możemy pomóc polskim szpitalom w zdobywaniu najlepszych, najnowszych, najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń. Po to, by zapewnić w Polsce najwyższe, światowe standardy diagnostyki i leczenia dzieci wymagających najróżniejszych zabiegów. To będzie cel naszej styczniowej zbiórki – mówiła przed tegorocznym finałem Lidia Owsiak, członek zarządu i dyrektor ds. medycznych WOŚP.

Jak czytamy na stronie internetowej WOŚP, sama nazwa „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy” po raz pierwszy została pojawiła się w programie telewizyjnym „Róbta co chceta, czyli rock’n’rollowa jazda bez trzymanki”, w 1991 roku, a jej autorem nazwy był Jurek Owsiak. Założycielami fundacji są Jerzy Owsiak, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, Bohdan Maruszewski, Piotr Burczyński, Paweł Januszewicz, Walter Chełstowski, Beata Bethke. Pierwszym poważniejszym zakupem realizowanym przez fundację było sprowadzenie w 1994 roku inkubatorów z Japonii. Pierwszy koncert pod sztandarem „Przystanek Woodstock” zorganizowano w dniach 15–16 lipca 1995 roku. W ciągu 27 finałów fundacja WOŚP zebrała ponad 1,1 mld zł.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24