08.01.2020 10:00 101 rp/fb.com

WOŚP po raz 28. zagra na Nordzie. Przyłączamy się do akcji!

Fot. Marek Trybański/TTM

Największa jednodniowa zbiórka charytatywna w kraju, której szaleństwo ogarnia całą Polskę, odbędzie się już w najbliższą niedzielę (12 stycznia). Co roku mieszkańcy powiatów wejherowskiego i puckiego pokazują, że można na nich liczyć. Zapewne nie zawiodą i tym razem. W wielkiej zbiórce wezmą również udział dziennikarze i pracownicy Nadmorskiej Grupy Medialnej.

Tegoroczny 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się pod hasłem „Wiatr w Żagle”, który, zwłaszcza mieszkańcom naszego regionu, przypadł do gustu. Najogólniej mówiąc, podczas tegorocznej imprezy zbierane będą środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń do ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie najmłodszych.

Będziemy się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej, jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia – czytamy na oficjalnej stornie orkiestry. – W ostatnim roku w Polsce, w 67 oddziałach chirurgii dziecięcej wykonano ponad 80 tysięcy operacji. Potrzebny jest zarówno najnowocześniejszy i bardzo kosztowny sprzęt do operacji endoskopowych jak i edukacja zespołów zabiegowych.


Powiat wejherowski

Jak co roku, Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tradycyjnie odbędzie się w Filharmonii Kaszubskiej w trzech blokach tematycznych.

Impreza hucznie rozpocznie się od hymnu WOŚP w wykonaniu Orkiestry Dętej Fermata o godzinie 12:30, a w dalszej części pierwszego z bloków odbędzie się aukcja na sali głównej, występ taneczny szkoły "Świat Tańca" Państwa Joanny i Jacka Bernaśkiewiczów. To jednak dopiero rozgrzewka.

Jak informuje Sebastian Niewola, koordynator sztabu wejherowskiego WOŚP, na scenie Filharmonii Kaszubskiej usłyszymy i zobaczymy wielu artystów, m.in. wychowanków Marty Formeli z sekcji pianina, młodych artystów ze studia piosenki i wokalu Bartłomieja Fica i sekcji perkusji WCK, tancerzy  ze studia tańca Rytm Dance, artystów z teatru MO-SHE. Wystąpią także sekcje taneczne Elżbiety Czeszejko.

Na scenie odbędzie się także koncert zespołu M3TROPOLIS. Na każdy z bloków obowiązują osobne wejściówki, dostępne w kasach Wejherowskiego Centrum Kultury. Cały harmonogram niedzielnego grania w Wejherowskim Centrum Kultury dostępny jest na stronie wck.org.pl

Bezpłatne bilety na Finał WOŚP są dostępne od poniedziałku 6 stycznia, od godz. 15:00, w kasach Wejherowskiego Centrum Kultury.

Rumia po raz koleiny idzie po rekord. Podczas zeszłorocznej zbiórki udało się zebrać ponad 92 tys. zł. Na ten dzień zaplanowano m.in. występy artystyczne, strefę gastronomiczną, stanowiska fryzjerskie oraz licytacje charytatywne, podczas których będzie można zdobyć piłkę koszykową podpisaną przez Marcina Gortata czy koszulkę z autografem Mai Włoszczowskiej.

W tym roku atrakcje będą czekać na rumian w godzinach 13:00–20:00, a harmonogram imprezy wypełniony jest po brzegi.

Źródło. Fb.com


Powiat pucki

Atrakcji nie zabraknie też w powiecie puckim. Kosakowo w tym roku też zagra dla orkiestry i po raz pierwszy – z własnym sztabem. W Suchym Dworze podczas kwesty zaplanowano m.in. spektakl Teatru Valldal. Gwiazdą wieczoru będzie Tymon Tymański, który zagra dla publiczności podczas niedzielnej imprezy. Główne wydarzenia odbędą się w hali sportowej w Suchym Dworze o 15:00.

Źródło. Fb.com

Wiatr w żaglach poczują też mieszkańcy Pucka, który 28. finał szykuje w  budynku A Szkoły Podstawowej im.M.Zaruskiego. Zaplanowano pokazu artystyczne i masę niespodzianek dla gości. W tym roku helski Finał to rekordowa liczba wolontariuszy, interesujące pokazy helskich organizacji, spora dawka sportowych emocji i cały wieczór zapełniony żywą muzyką.

Znajdziecie nas przed oraz wewnątrz Miejskiej Hali Sportowo-Widowiskowej – mówią organizatorzy z półwyspu. – Na ulicach miasta będzie można spotkać jedynych w swoim rodzaju helskich wolontariuszy – dodają.

Źródło. Fb.com

Źródło. Fb.com

Na początku Polski zagrają od godz. 11:00 i będą bawić się do nocy. O godzinie 19:00 impreza przeniesie się do remizy OSP w Helu i potrwa do 23:00.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24