02.01.2020 15:12 25 raz

Wypiła alkohol, wsiadła ‘za kółko’, jeździła po chodniku…

Zdjęcie ilustracyjne, policja.pl

Aż 3 promile alkoholu w organizmie miała 26-letnia kobieta, która po wypiciu znacznej ilości alkoholu postawił prowadzić samochód osobowy. W efekcie zamiast po ulicy, trafiła na chodnik, uszkadzając zaparkowane samochody.

We środę 1 stycznia przed godziną 17:00 wejherowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednym z osiedli w Wejherowie po chodniku jeździ… volkswagen golf.

Natychmiast na miejsce zdarzenia skierowani zostali policjanci wejherowskiej drogówki. Policjanci ustalając okoliczności zdarzenia, wyjaśnili, że kierująca samochodem 26-latka podczas jazdy uderzyła w zaparkowany samochód peugeot, następnie zarysowała zderzak skody i bok samochodu audi – relacjonują pomorscy stróże prawa.

Kobieta została wylegitymowana przez policjantów, którzy także sprawdzili jej trzeźwość. Podczas badania alkotestem okazało się, że miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

fot. Czytelniczka n24

Teraz 26-latka musi liczyć się z poniesieniem konsekwencji za spowodowane uszkodzenia samochodów, stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym dla pieszych oraz kierowanie samochodem będąc pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat – podaje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24