31.12.2019 09:14 1 raz

Niespokojnie było w święta na puckich drogach, zginął człowiek

fot. KPP Puck

Od 24 grudnia do 29 grudnia pucka drogówka przeprowadziła działania „Bezpieczny weekend”. Ich głównym celem było zapewnienie bezpiecznej podróży poruszającym się po drogach powiatu. Niestety, nie obyło się bez ofiar.

Jak wynika z podsumowania działań stróżów prawa, podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia doszło do 9 kolizji i 3 wypadków drogowych, w których śmierć poniósł pieszy.

— Policjanci skontrolowali kilkadziesiąt pojazdów, wylegitymowali około 50 osób. Mundurowi ukarali mandatami karnymi za popełnione wykroczenia drogowe łącznie 13 osób, w tym głównie za przekroczenie prędkości oraz sporządzili 2 wnioski do sądu o ukaranie. Funkcjonariusze podczas kontroli drogowej ujawnili 1 kierującego, który był pod wpływem alkoholu. Ponadto zatrzymano 2 prawa jazdy oraz 2 dowody rejestracyjne - wylicza st.sierż. Ewa Bresińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

Puccy policjanci apelują, by zawsze przed planowaną podróżą sprawdzić czy: pojazd jest sprawny; czy mamy wszystkie dokumenty (uprawniające do jazdy oraz potrzebne w razie awarii lub kolizji); czy bagaż jest dobrze poukładany i solidnie zamocowany. W trasie wykażmy się odpowiedzialnością i dostosujmy prędkość do warunków na drodze, respektujmy przepisy, bądźmy życzliwi dla innych użytkowników dróg.

Pod żadnym pozorem nie siadajmy za kierownicą po spożyciu alkoholu! - podkreślają stróże prawa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24