16.12.2019 08:40 2 rp/TTM

Dekorowali pierniki na Świątecznym Pikniku Integracyjnym

Fot. Marek Trybański/TTM

Po wiosennej, majowej odsłonie wydarzenia przyszedł czas na wersję świąteczną. II edycja Świątecznego Pikniku Integracyjnego na placu Jakuba Wejhera (14 grudnia) przyciągnęła nie tylko najmłodszych czy samorządowców, ale i samego Świętego Mikołaja.

Frekwencja, podobnie jak podczas wiosennego spotkania, dopisała i tym razem. Mali artyści na placu Jakuba Wejhera zajęli się dekorowaniem pierników, które później wzięły udział w konkursie na najpiękniejszą pracę świąteczną, a każdy z uczestników mógł zabrać swoje piernikowe dzieło do domu.

Wspólnie z wejherowską cukiernią chcieliśmy zorganizować takie spotkanie, żeby zintegrować najmłodszych – mówi Izabela Minga, kierownik Dziecięcego Klubu Integracyjnego TAO. – W klubie są dzieci z różnymi niepełnosprawnościami, chcemy uświadamiać innych i pokazać im, że wszyscy jesteśmy tacy sami.

Zdaniem organizatorów, ideą tego wydarzenia jest uświadomienie społeczeństwa, że nie każda niepełnosprawność jest widoczna, a dzieci autystyczne nie różnią się od innych – nie powinniśmy się bać kontaktu z nimi.

To nie tylko integracja dla dzieci z niepełnosprawnościami – zaznacza Izabela Minga. – Zależy nam, żeby dołączyli się również inni.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

„Wszyscy Jesteśmy tacy sami” – to hasło sobotniego (14 grudnia) spotkania, na którym zjawili się także samorządowcy z miasta, żeby wspólnie spędzić świąteczny czas.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24