15.12.2019 20:57 0 Kwt

Wejherowo: Zbierali pieniądze na leczenie Pawła

źródło: Facebook/Pomoc dla Pawła Wartak - Kiermasz Świąteczny

Mieszkańcy Wejherowa i nie tylko spotkali się w niedzielę (15 grudnia), aby weprzeć finansowo Pawła Wartaka. Wejherowianin podczas pracy na budowie spadł z wysokości III piętra. Połamał sobie kręgi i przerwał rdzeń kręgowy. Jest sparaliżowany od pasa w dół.

Rodzina i bliscy Pawła postanowili mu pomóc, urządzając kiermasz świąteczny z koncertami. W trakcie wydarzenia odbyła się zbiórka pieniędzy, która zostanie przeznaczona na leczenie wejherowianina. Do tej pory udało się zebrać ponad 8 tysięcy złotych. Na scenie zobaczyliśmy Tymoteusza Żywickiego, Aleksandra Hutnik i Tadeusza Głuchowskiego.

Przypomnijmy, że życie Pawła obróciło się do góry nogami, gdy 30 kwietnia 2019 roku uległ poważnemu wypadkowi. Póki co, wejherowianin jest skazany na wózek inwalidzki. Rodzina i przyjaciele Pawła nie poddają się i walczą o jego zdrowie.

Pawłowi w powrocie do jakiejkolwiek aktywności pomoże intensywna rehabilitacja. Chłopak wymaga użycia wyspecjalizowanego sprzętu w klinikach, codziennej i systematycznej rehabilitacji domowej oraz zakupu środków higienicznych. Wejherowianin potrzebuje także turnusów rehabilitacyjnych w specjalistycznych ośrodkach.

Rodzina nie ma możliwości finansowych na pokrycie kosztów rehabilitacyjnych oraz licznych, nieprzewidzianych wydatków związanych z chorobą chłopaka.

Wpłat na leczenie i rehabilitację Pawła można dokonywać także za pośrednictwem serwisu pomagam.pl.

źródło: Facebook/Pomoc dla Pawła Wartak - Kiermasz Świąteczny

źródło: Facebook/Pomoc dla Pawła Wartak - Kiermasz Świąteczny


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24