12.12.2019 16:49 44 rp/TTM

Nowa świątynia już z iglicą

Fot. Marek Trybański/TTM

Wczoraj kopułę kościoła Parafii św. Karola Boromeusza w Wejherowie zwieńczyła iglica. Już niebawem budowa wkroczy w kolejna fazę, która polegać będzie na pracach wykończeniowych.

Budowa kościoła trwa od września 2018 roku. Żeby uczcić zakończenie ważnego etapu prac na tym terenie, na szczycie przyszłego kościoła postawiono iglicę.

To jeszcze stan surowy budynku, bez okien – zaznacza ks. Andrzej Leszczyński, proboszcz Parafii św. Karola Boromeusza w Wejherowie. – Zwieńczenie tego etapu jest postawienie tak zwanej latarni, zwieńczonej krzyżem na kopule.

Fot. Marek Trybański/TTM

Konstrukcja, która stanęła na kopule, bez wątpienia robi wrażenie, a do tej pory budowa kościoła odbywała się bez większych problemów.

Dziś jest zwieńczenie całego dzieła budowy tego kościoła – mówił nam podczas wydarzenia Józef Kuchtam, kierownik budowy. – Postawienie tej iglicy na kopule kościoła to najważniejszy moment w dziejach powstawania świątyni.

Fot. Marek Trybański/TTM

Fot. Marek Trybański/TTM

Kościół będzie można obejrzeć w pełnej okazałości, kiedy tylko zakończą się prace związane z wykończeniem budowy od wewnątrz.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24