10.12.2019 16:40 1 Gol

Tytani Wejherowo zakończą 2019 rok pucharowym pojedynkiem

Źródło: Tytani Wejherowo/Facebook

Z pierwszoligowym KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. przyjdzie się zmierzyć Tytanom Wejherowo w kolejnej rundzie Pucharu Polski. Początek spotkania o godz. 19.30 we środę (11 grudnia) w hali sportowej przy Powiatowym Zespole Szkół nr 4 w Wejherowie. Wstęp jest bezpłatny. „Zapraszamy na ostatni w tym roku mecz naszych piłkarzy ręcznych” – zachęcają Tytani.

Chociaż w rozgrywkach I ligi w grupie A wejherowskim Tytanom nie wiedzie się najlepiej, bo pierwszą rundę zakończyli bez zwycięstwa, tylko z jednym punktem na koncie i na ostatnim miejscu, to w Pucharze Polski idą jak burza. Wejherowscy szczypiorniści najpierw wygrali rozgrywki regionalne PP, a w swoim pierwszym meczu na szczeblu centralnym w rundzie wstępnej pokonali Gwardię Koszalin.

W kolejnej rundzie podopieczni trenera Piotra Rembowicza zmierzą się z innym pierwszoligowcem, występującym w grupie C KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. KSZO do środowego pojedynku podejdzie po porażce w derbach swojego województwa przed własną publicznością z drużyną kieleckiego AZS UJK 23:34. KSZO pierwszą rundę zakończył na dziewiątym miejscu z dwoma wygranymi i dziewięcioma przegranymi na koncie. I chociaż ostrowiecki klub znajduje się w drugiej połowie tabeli, to może pochwalić się indywidualnymi osiągnięciami, jeśli chodzi o zawodników. Tytani w najbliższym meczu z pewnością będą musieli uważać na Sebastiana Włoskiewicza oraz Kacpra Grabowskiego. Ta dwójka to obecnie najskuteczniejsi gracze na pierwszoligowym szczeblu w grupie C. Razem rzucili 164 bramki.

Z ciekawostek dodajmy, że 2019 rok jest wyjątkowy dla ostrowieckiego zespołu. W listopadzie odbyły się uroczyste obchody z okazji 90-lecia istnienia Klubu Sportowego „KSZO” Ostrowiec Świętokrzyski.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24