10.12.2019 11:50 10 rp/TTM

Skradziono ponad 120 tysięcy litrów paliwa w Kazimierzu

Fot. Monika Wejer/TTM

Pod koniec listopada policjanci z komisariatu w Kosakowie przyjęli zawiadomienie o nielegalnym przyłączeniu do rurociągu i kradzieży paliwa w Kazimierzu. Paliwo udało się odzyskać, bo jak się okazało, było ono przechowywane na drugiej działce, w gminie Szemud.

Policjanci z Pucka otrzymali zgłoszenie o nielegalnym ujęciu paliwa na jednej z posesji w Kazimierzu. Najprawdopodobniej chodzi o olej napędowy z Bazy Paliw nr 21 w Dębogórzu, zlokalizowanej pomiędzy miejscowościami Kazimierz i Dębogórze. Sprawa szybko nabrała tempa.

Zgromadziliśmy w tej sprawie materiał dowodowy – zaznacza st. sierż. Ewa Bresińska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku. – Jednak ze względu na wysokość poniesionych strat, sprawa została przekierowana i nadzoruje ją Prokuratura Rejonowa w Pucku.

Fot. Monika Wejer/TTM

Sprawa dotyczy ponad 120 tys. litrów paliwa o wartości prawie pół miliona złotych. Jest już podejrzany w tej sprawie.

Olej został odzyskany, częściowo z terenu nieruchomości, na której doszło do włamań do rurociągu, ale także na drugiej nieruchomości, w gminie Szemud – komentuje Jacek Chmielewski, pełniący obowiązki prokuratora rejonowego w Pucku.

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Prokuratura jeszcze w tym tygodniu ma postawić zarzuty. Niewykluczone także, że doszło do kradzieży większej ilości paliwa.

Fot. Monika Wejer/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24