05.12.2019 12:05 0 Gol

Wejherowski 'Elektryk' w finale wojewódzkim w szczypiorniaka!

Mat. pras.

Bardzo udany dla drużyny Powiatowego Zespołu Szkoły nr 2 w Wejherowie okazał się Półfinał Wojewódzkiej Licealiady w piłce ręcznej chłopców. Popularny „Elektryk” wygrał zawody i tym samym awansował do finału wojewódzkiego!

W hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie, w półfinałowej rywalizacji wzięły udział cztery zespoły z powiatów: lęborskiego, kartuskiego, puckiego oraz wejherowskiego. Zwycięzcą turnieju została drużyna Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie…

…która pierwszy raz w historii awansowała do Finałów Wojewódzkich w tej dyscyplinie sportowej. Ogromne brawa dla chłopaków z „Elektryka” za ten wyczyn – mówi Andrzej Byczkowski, dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie. – *Należy dodać, że ta ekipa począwszy od zawodów powiatowych nie zaznała smaku porażki. Forma zwycięskiej ekipy pozwala mieć nadzieję, na udany start w finałach wojewódzkich – dodaje.

W półfinałach wojewódzkich „Elektryk” pokonał Zespół Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu w Lęborku 18:6, Powiatowy Zespół Szkół w Kłaninie 21:9 oraz I Liceum Ogólnokształcące w Kartuzach 16:14.

Klasyfikacja generalna

I miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Wejherowie (Hubert Koss, Konrad Koss, Norbert Wejher, Bartosz Łaga, Oskar Łebkowski, Kacper Dziurzyński, Karol Malotki, Damian Patelczyk, Szymon Wos, Marcin Skrzypkowski, Jakub Rudziński, Michał Jung, Filip Grabowski, Mateusz Dunst; opiekun drużyny – Izabela Mikołajewska oraz Mariusz Jaszewski)