21.11.2019 09:30 7 mike/Wejherowo.pl

Złożenie wniosku o wymianę pieca będzie łatwiejsze

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum TTM

Od stycznia 2020 roku mieszkańcy Wejherowa będą mogli składać wnioski o dofinansowanie wymiany pieców i termomodernizację nieruchomości, w ramach programu Czyste Powietrze, w tutejszym urzędzie miasta. Dotąd można to było robić tylko w Gdańsku. Porozumienie w tej sprawie podpisali prezydent miasta i prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Na mocy podpisanego porozumienia w Wejherowie powstanie punkt obsługi przyjmowania wniosków dla chętnych, którzy będą chcieli skorzystać z programu Czyste Powietrze.

Współpraca miasta z WFOŚiGW ma pomóc mieszkańcom Wejherowa w łatwiejszym złożeniu wniosku oraz poprawić komunikację z WFOŚiGW, który odgrywa rolę wiodącą w programie. Zadaniem miasta będzie m.in. przyjmowanie wniosków o dofinansowanie i pomoc Wnioskodawcom przy wypełnianiu wniosków o płatność. Za decyzję o udzieleniu dofinansowania i inne jest odpowiedzialny Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – czytamy na stronie Wejherowo.pl.

Na razie wejherowscy urzędnicy czekają na przeszkolenie przez pracowników WFOŚiGW. Po jego zakończeniu będą mogli w pełnym zakresie służyć pomocą mieszkańcom Wejherowa.

Więcej informacji o programie Czyste Powietrze, wraz z wnioskami o dotacje i wyszczególnieniem możliwych form dofinansowania, można znaleźć pod tym linkiem.

Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do powietrza z istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza, pochodzących z nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym. Minimalny koszt kwalifikowany projektu to 7 tys. zł, a maksymalny koszt, od którego liczona jest dotacja, wynosi 53 tys. zł.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24