21.11.2019 08:40 0 mike/KPP Wejherowo

Groził bronią, bo chciał ukraść… e-papierosa

Fot. KPP Wejherowo

Kilka dni temu dwóch 18-latków umówiło się w Rumi, aby sfinalizować transakcję zakupu e-papierosa. Tyle tylko, że nabywca, zamiast pieniędzy, wyciągnął pistolet pneumatyczny i w tej sposób chciał wejść w posiadanie upragnionego towaru. Odstraszył go dopiero gaz pieprzowy. Prawdziwe kłopoty dopiero jednak przez napastnikiem – najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, a może trafić do więzienia nawet na 12 lat.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (15 listopada) wieczorem, około godziny 19:00. Dwóch młodych mężczyzn umówiło się przez internet, w celu sfinalizowania zakupu e-papierosa.

Spotkali się na przystanku SKM. Tam sprawca chciał wyrwać pokrzywdzonemu ten przedmiot z dłoni, jednak pokrzywdzony stawiał opór, wobec czego napastnik wyjął pneumatyczny pistolet i zagroził nim pokrzywdzonemu – relacjonuje Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Zapędy młodego agresora ostudził dopiero gaz pieprzowy, który wciągnęła towarzysząca pokrzywdzonemu 18-latka. Napastnik zbiegł z miejsca zdarzenia, jednak na podstawie zebranych informacji, kryminalnym udało się go zatrzymać. W niedzielę (17 listopada) około południa znalazł się za kratami. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Wejherowski sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec niego sankcję w postaci trzymiesięcznego aresztowania.

Funkcjonariusze podczas zatrzymania sprawcy rozboju zabezpieczyli także pistolet pneumatyczny colt, którym posłużył się podczas rozboju. Za te przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności – podsumowuje Anetta Potrykus.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24