20.11.2019 15:00 8 Kwt/UM Wejherowo

Wejherowo przygotowuje się do zimy

Fot. Leszek Spigarski/archiwum

Wielkimi krokami zbliża się czas, kiedy za oknem spadnie pierwszy śnieg. Wejherowo poczyniło już pierwsze kroki, aby szybko i sprawnie przygotować się do tego okresu. Władze miasta postanowiły powołać Miejski Zespół Koordynacyjny ds. Akcji Zimowej.

W trakcie listopadowego posiedzenia Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Wejherowie rozmawiano na temat przygotowania się do tegorocznej zimy. W tym celu powołano Miejski Zespół Koordynacyjny ds. Akcji Zimowej.

Zespołowi przewodniczy Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta miasta, a jej zastępcą jest Stanisław Brzozowski, kierownik Wydziału Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Wejherowie. Pełnomocnikami przewodniczącej są Jarosław Jędrzejewski – ds. wykonawstwa – i Zenon Hinca – ds. organizacyjno-technicznych. Ponadto w skład zespołu wchodzą: Andrzej Fedoruk, Leszek Miś, Czesław Kordel, kom. Marek Koniewski, Karol Gajczewski, Jerzy Wyczyński i Andrzej Lisakowski – informuje Urząd Miasta w Wejherowie.

Źródło: Wejherowo.pl

W posiedzeniu wzięli udział również przedstawiciele zarządów dróg odpowiedzialnych za odśnieżanie i utrzymanie przejezdności dróg w Wejherowie na drogach wojewódzkich, powiatowych i miejskich. Zwrócono szczególną uwagę, aby dojazd do szpitala był zawsze odśnieżony i wolny od oblodzeń.

W wydarzeniu uczestniczyli również przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, którzy zwrócili szczególną uwagę na temat pożarów w mieszkaniach i zatruć tlenkiem węgla.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24