23.11.2019 09:10 1 Kwt/mat. pras.

Poczuj magię świąt i pomóż Laurze ze Strzebielina

Źródło: Siepomaga.pl

Laura choruje na rzadką i nieuleczalną chorobę. Klątwa Ondyny nie pozwala jej na normalne funkcjonowanie w codziennym życiu. Kiedy dziewczynka zasypia, jej rodzice zaczynają umierać ze strachu. Dzięki przeprowadzonej niedawno zbiórce, udało się zebrać kwotę, dzięki której odbędzie się operacja – jej jedyna szansa na uwolnienie od respiratora. Teraz mieszkańcy Strzebielina i okolicznych miejscowości postanowili zorganizować dla dziewczynki kiermasz charytatywny.

Świąteczny kiermasz charytatywny odbędzie się w czwartek 5 grudnia w godzinach 7:30 - 17:00 na terenie Szkoły Podstawowej w Gościcinie.

Na kiermasz zaproszona jest nie tylko społeczność szkolna, ale także mieszkańcy Gościcina i okolicznych miejscowości. Impreza jest otwarta, więc może na nią wejść każdy, kto chce poczuć magię Świąt, a przy okazji zrobić dobry uczynek – zachęca mama Laury.

W kiermaszu nabyć będzie można ozdoby świąteczne, unikalne rękodzieło i rożnego rodzaju wypieki. Zaplanowano również loterię fantową. Na przybyłych gości czekać będzie sama Laura, gotowa na pamiątkowe zdjęcia.

Pieniądze zebrane w tym dniu zostaną przeznaczone na dalsze etapy leczenia Laury i na zakup niezbędnych akcesoriów medycznych.

Przypomnijmy – Laura cierpi na klątwę Ondyny, czyli chorobę polegającą na tym, że gdy śpi lub jest osłabiona, jej mózg nie wysyła impulsów odpowiedzialnych za oddychanie. Dziewczynka musi być wówczas podłączona do respiratora, żeby się nie udusiła. Jej rodzice od dziewięciu lat nie wiedzą, czym są przespane noce. Ich życie to ciągłe czuwanie. Szansą na uwolnienie dziewczynki od respiratora jest operacja wszczepienia stymulatora nerwów przepony, który pozwoli Laurze samodzielnie oddychać, bez pomocy urządzeń zewnętrznych.

Mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24