19.11.2019 10:10 9 pr/TTM

Wejherowo: Świętowano Dzień Pracownika Socjalnego

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Tegoroczne powiatowe obchody Dnia Pracownika Socjalnego odbyły się w poniedziałek (18 listopada), w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wejherowie. Doceniono trud zawodu, który, jak podkreślano podczas uroczystości, jest potrzebny społeczeństwu.

Uśmiech nieschodzący z twarzy, wrażliwość i empatia to atuty, którymi pracownik socjalny powinien charakteryzować się na co dzień, spotykając się z ludźmi, którzy oczekują od niego wsparcia i pomocy. W poniedziałek był czas na to, aby podziękować za te cechy.

Praca, którą na co dzień wykonuje pracownik socjalny, jest trudna – podkreśla Iwona Romanowska, dyrektor PCPR w Wejherowie. – Jest to praca z drugim człowiekiem, często w potrzebie. Wtedy jest to szczególnie trudne. Dlatego cieszę się, że możemy organizować takie dni jak ten, żeby wspierać wszystkich pracowników instytucji społecznej.

To nawet kilkadziesiąt takich placówek, które zajmują się szeroko rozumianą pomocą społeczną. Na wspólnym świętowaniu pojawiło się blisko 80 osób; nie zabrakło też tych, którzy otrzymali specjalne nagrody od starosty wejherowskiego.

W tym zawodzie potrzebna jest cierpliwość i empatia – wylicza Marta Latacz, pracownik socjalny w PCPR w Wejherowie. – Bardzo liczy się też miłość do dzieci, żeby z nimi móc współpracować i z ich rodzinami.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Nagrody starosty i nagrody dyrektorów to jedno. Nie tylko wyróżnienia były tego dnia najważniejsze.

Zależy nam również, żeby pracownicy mieli czas na świętowanie. Wszystko po to, by z większym zapałem i energią podchodzić do swoje pracy – zaznacza Gabriela Lisius, starosta wejherowski.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24