16.11.2019 14:36 0 Kwt

Znamy laureatów tegorocznej edycji Luterka

źródło: wejherowo.pl

Kolejna edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka za nami. W dniach 14-16 listopada w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie, młodzi aktorzy po raz czternasty walczyli o Pegaza.

Temat tegorocznego Przeglądu nawiązywał do tematu VIII edycji OMFT: „Śmiech w literaturze i poza nią”. Na deskach Wejherowskiego Centrum Kultury zagościło dużo śmiechu i radości. Nowością w tym roku były dodatkowe nagrody, jakie przyznało m.in. specjalnie powołane młodzieżowe jury.

W programie przewidziano szereg dodatkowych atrakcji – koncerty, pokaz charakteryzacji zorganizowany przez Pomorskie Studium Sztuk Wizualnych, strefa gier planszowych, pokazy baristyczne czy degustacja kawy z wejherowskiej palarni PP Brothers.

Za stołem jurorskim zasiadła aktorka filmowa i teatralno-musicalowa oraz wokalistka Aneta Todorczuk, aktor filmowy i teatralny Grzegorz Sierzputowski oraz współtwórca Ogólnopolskich spotkań Teatralnych WTOOPA Michał Stachowski.

Jury postanowiło przyznać wyróżnienie w wysokości 500 zł dla Teatru Szkolnego „Zdziesiątkowani” z Gdyni za stworzenie atmosfery dobrej zabawy, dystans i poczucie humoru. Ponadto jury przyznaje dwie nagrody aktorskie w wysokości 500 zł każda Monice Chybowskiej i Krzysztofowi Maikowi. Michał Stachowski postanowił wyróżnić za ciekawe głosy Natalię Skwirę i Pawła Grotha - czytamy w informacji przesłanej przez organizatorów wydarzenia.

Jury postanowiło nie przyznawać nagrody Grand Prix ze względu na różnorodność estetyki prezentowanych spektakli i przyznać 3 równorzędne nagrody w wysokości 2000 zł każda następującym zespołom: Teatr Collegium Gedanense z Gdańska za profesjonalne podejście do postaci dramatu, poruszające aktorstwo i reżyserię spektaklu, Teatr „Kompromisu nie będzie” z Sopotu za odwagę, śmiałe aktorstwo i poczucie humoru i Teatr „MGAP” z Lublina za wyobraźnię, zespołowość i poczucie abstrakcji.

Ponadto młodzieżowe jury XIV Ogólnopolskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka po obejrzeniu i ocenie wszystkich spektakli konkursowych przyznało nagrodę główną: Kompromisu nie będzie - Caramba. Nagrody trafiły także do Teatru Collegium Gedanense - Piaskownica, Teatru MGAP - Tytuł roboczy „My”.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24