15.11.2019 15:00 1 mike/UG Kosakowo

Chcą zadbać, by w wigilię nikt nie był samotny…

Fot. Pixabay.com

…i zachęcają do tego innych. Mowa o inicjatywie Kosakowskiego Centrum Kultury, które zamierza zorganizować wieczerzę wigilijną dla osób samotnych. Do szczytnego przedsięwzięcia mogą się przyłączyć firmy, organizacje czy osoby prywatne. Najbliższe spotkanie organizacyjne, poświęcone temu wydarzeniu, odbędzie się 26 listopada.

Wigilia świąt Bożego Narodzenia uznawana jest za najpiękniejsze świąteczne preludium w roku, przede wszystkim ze względu na możliwość spotkań w rodzinnym gronie i wspólne celebrowanie świątecznych obyczajów. Niestety, nie każdy może w taki sposób spędzać wigilijny wieczór. Osoby samotne jeszcze bardziej dotkliwie odczuwają brak bliskich właśnie 24 grudnia. Tym bardziej cenne są inicjatywy, których celem jest niesienie wsparcia w tym zakresie.

Wigilie dla osób samotnych i potrzebujących były już w przeszłości organizowane w różnych miejscowościach naszego regionu, m.in. w Trójmieście czy Wejherowie. Teraz przyszedł czas na gminę Kosakowo.

Kosakowskie Centrum Kultury zaprasza do współpracy firmy, restauratorów, wolontariuszy, harcerzy oraz osoby prywatne do włączenia się w organizację wigilii dla samotnych osób – zachęca Urząd Gminy Kosakowo.

Wszyscy chętni mogą przyjść na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 26 listopada w siedzibie Kosakowskiego Centrum Kultury w przy ulicy Kaszubskiej 11 w Pierwoszynie (godz. 16:30). Organizatorzy proszą o potwierdzenie udziału pod numerem telefonu 784 403 228 lub drogą elektroniczną: [email protected].


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24