14.11.2019 12:57 0 Gol

Arka Asseco Gdynia zagra z warszawską Legią

Fot. Andrzej Romański/EBL

Niedzielne (17 listopada) spotkanie Energa Basket Ligi w Gdyni zapowiada sporo koszykarskich emocji! W ósmej kolejce rundy zasadniczej Asseco Arka podejmie coraz lepiej grającą Legię Warszawa.

Brązowi medaliści Energa Basket Ligi mają ostatni lekki kryzys formy – przegrali zarówno z BM Slam Stalą, jak i z Polskim Cukrem. Legia z kolei jest w zupełnie innej sytuacji, bo wygrała w dwóch minionych kolejkach. To może być ciekawy rewanż za ćwierćfinał play-off poprzedniego sezonu. Wtedy drużyna trenera Przemysława Frasunkiewicza, co prawda, wygrała 3:2, ale ekipa z Warszawy okazała się niezwykle wymagającym rywalem.

Powroty do Gdyni zawsze są wyjątkowymi meczami dla Filipa Matczaka, który właśnie w tym klubie często był ofensywnym liderem. Podobną rolę odgrywa teraz w Legii – w obecnych rozgrywkach zdobywa średnio 15 punktów, 3,9 zbiórki i 3,7 asysty na mecz. To może być też ważne spotkanie dla Sebastiana Kowalczyka, który w tej ekipie grał w latach 2013–2016.

Prawdziwym wydarzeniem ostatnich tygodni jest jednak związanie się Michała Michalaka z klubem z Warszawy. Zawodnik, który jest w orbicie zainteresowań trenera kadry Mike’a Taylora, z miejsca pokazał swoje ogromne umiejętności ofensywne, a w starciu z Kingiem Szczecin rzucił 29 punktów. Teraz jego przeciwnikiem będzie Josh Bostic, który w Asseco Arce gra jeszcze lepiej niż w poprzednim sezonie. Bezsprzecznie jest liderem zespołu trenera Przemysława Frasunkiewicza, co potwierdzają też statystyki – rzuca średnio 19,1 punktu na mecz.

Gdynianie powinni mieć przewagę pod koszami. Bardzo dobrze swoją szansę w topowym zespole wykorzystuje Devonte Upson, a ciągle świetną formę pokazuje kadrowicz Adam Hrycaniuk. Jeśli dodamy do tego nieźle rzucającego z dystansu Dariusza Wykę, to otrzymujemy bardzo dobry zestaw wysokich graczy. W Legii problemy zdrowotne miał Keanu Pinder, więc sporo będzie zależało od Michaela Finke oraz polskich graczy zadaniowych: Szymona Kiwilszy i Patryka Nowerskiego.

Początek transmisji spotkania Asseco Arka Gdynia – Legia Warszawa w niedzielę (17 listopada) od godziny 17:30 na antenie Polsat Sport News.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24