09.11.2019 10:08 0 NW/Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie

Wejherowo: Wkrótce poznamy talenty literackie

Źródło: wejherowo.pl/archiwum

W czwartek (14 listopada) poznamy zwycięzców tegorocznej XIV edycji Konkursu Literackiego „Powiew Weny”. Konkurs organizowany jest pod patronatem prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta. Motto, które stanowiło inspirację dla uczestników brzmiało: „Czas to szansa dla wolności”, autorstwa Lwa Tołstoja.

Konkurs miał charakter otwarty i skierowany był do debiutantów jak i dojrzałych autorów, mieszkających na terenie województwa pomorskiego. Głównym założeniem jest popularyzacja twórców literatury oraz zarażanie do niej młodych adeptów pisania.

Laureatów konkursu poznamy w czwartek (14 listopada) o godzinie 17:00. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie (ul. Kaszubska 14).

Nagrody w kategorii młodzieżowej ufundowane zostały przez starostę wejherowskiego Gabrielę Lisius. Natomiast prezydent Krzysztof Hildebrandt wręczy ufundowane przez siebie nagrody dla dorosłych.

Oprócz ogłoszenia wyników literackiego „starcia”, w programie zaplanowano także prezentację fragmentów nagrodzonych utworów w wykonaniu bibliotecznej grupy teatralnej „Errata”. Będzie również możliwość m.in. rozmów z pasjonatami literatury przy kawie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24