05.11.2019 10:51 0 mike

Wejherowianie żegnają księdza Piotra Lewańczyka

Źródło: Parafia św. Karola Boromeusza w Wejherowie/Facebook

Do najbliższego czwartku potrwają uroczystości żałobne (7 listopada), w związku ze śmiercią księdza Piotra Lewańczyka, proboszcza parafii św. Karola Boromeusza w Wejherowie. Tego dnia odbędzie się pogrzeb kapłana na cmentarzu w Wejherowie-Śmiechowie. Uroczystościom pogrzebowym przewodniczyć będzie ks. abp. Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

Od wtorku (5 listopada) wierni mogą się wpisywać do księgi kondolencyjnej, która została wyłożona w kaplicy parafii. Mszę świętą wieczorną zaplanowano na godzinę 18:00. W środę (6 listopada) trumna z ciałem księdza Piotra Lewańczyka będzie wprowadzona do kościoła. Msza pogrzebowa rozpocznie się w czwartek (7 listopada) o godzinie 11:00. Kapłan spocznie na śmiechowskiej kwaterze zmarłych księży, obok ks. proboszcza Zygmunta Malińskiego.

Przypomnijmy – ksiądz Piotr Lewańczyk zmarł w poniedziałek (4 listopada) po ciężkiej chorobie. W ciągu ostatnich dni przebywał w Puckim Hospicjum. Od 2 lutego 2017 roku był proboszczem wejherowskiej parafii św. Karola Boromeusza. Od 4 kwietnia 2019 roku pełnił też funkcję kanonika honorowego Diecezji Gdańskiej przy Kapitule Kolegiackiej w Wejherowie.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24