24.10.2019 14:10 0 rp/TTM

Zawiesili wiechę na szkole w Pogórzu

Fot. Marek Trybański/TTM

O rozbudowie szkoły w Pogórzu, która znajduje się w budynku z lat 60. ubiegłego wieku, mówi się od dłuższego czasu. Teraz, kiedy zakończył się początkowy etap budowy, powieszono charakterystyczny wieniec, który ma symbolizować pomyślność dla nowej placówki.

Obecnie w szkole uczy się prawie 800 uczniów. Dzielą się oni na dwie grupy – jedni uczą się w Pogórzu, a inni – w Kosakowie. Docelowo uczniów w szkole ma być mniej, ale placówka chce mimo wszystko sprostać tej liczebności, zapewniając odpowiednie warunki.

Dla nas to jest zbawienie – zaznacza Rafał Juszczyk, dyrektor szkoły w Pogórzu. – Spełnienie marzeń wielu pokoleń. Stary budynek nie pasuje do realiów dzisiejszego świata. Szkoła będzie perełką, ponieważ już na etapie planowania zebraliśmy wiele nowatorskich pomysłów.

Pojawią się zatem nowoczesne udogodnienia w zakresie ogrzewania i energetyki. Zdaniem władz szkoła sprosta wszystkim oczekiwaniom.

Nie możemy się już doczekać efektu końcowego, a wszystko wskazuje na to, że prace idą w dobrym kierunku – dodaje Marcin Majek, wójt gminy Kosakowo.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Symbolicznym zwieńczeniem tworzenia bryły budynku było zawieszenie tradycyjnej wiechy. Oficjalne zakończenie budowy ma nastąpić na wakacje 2020 roku. Jej koszt wynosi ponad 20 milionów złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24