15.10.2019 13:01 0 rp/wosp.org.pl

Chcą znowu pobić rekord w ratowaniu życia

Fot. TTM/archiwum

Próba bicia rekordu odbędzie się jutro (16 października), od godziny 12:00 do 12:30. Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”. Dołączy do niego sporo miast z powiatów puckiego i wejherowskiego, a akcja będzie przeprowadzona w kilkunastu miejscach.

W środę (16 października) przypada Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej właśnie okazji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje próbę pobicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób.

Naszym celem jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy. W 2018 roku w akcji wzięło 116 342 uczestników. Jak będzie w tym roku? To zależy od Was! – czytamy na stronie WOŚP. – Jest to absolutny rekord świata, gdyż Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym wprowadzono na tak ogromną skalę naukę podstawowych czynności ratujących życie do szkół podstawowych.

Fot. TTM/archiwum Fot. TTM/archiwum Fot. TTM/archiwum Fot. TTM/archiwum

W tym roku, w powiatach puckim i wejherowskim akcja przeprowadzona zostanie w kilkunastu miejscach, głównie w szkołach, ale też w jednostkach OSP. Dokładną listę miejsc można zleźć na stronie WOŚP.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24