15.10.2019 10:20 0 rp/TTM

W Pucku i Wejherowie dziękowano nauczycielom

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Święta nauczycieli i pracowników oświaty obchodzono również w przedszkolach. Dziękowano za trud włożony w pracę z dziećmi. W Wejherowie dla nauczycieli zagrał Robert Janowski.

Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej (14 października) odbyły się m.in. w Przedszkolu Samorządowym w Pucku. Tam najmłodsze maluchy doskonale wdziały, czyje dziś święto.

To nie tylko nauczycielki, ale i wszyscy pracownicy przedszkola – zaznacza Barbara Baranowska, dyrektor Przedszkola Samorządowego w Pucku. – Dzieci doceniają również pracę nań, pań woźnych czy pana konserwatora – dodaje.

Z okazji ich święta, dzieci przygotowały występy artystyczne i masę atrakcji. Nie zabrakło życzeń, tych z głębi serca.

Dużo zdrowia i szczęścia, żeby zawsze był uśmiech na twarzy – życzyła Milenka.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Bardzo Panie lubię za to, że tu jest tak fajnie – wspominał Aleks.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Nauczycieli bardzo lubię i chcę się tu dalej uczyć – dodała Antosia.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Po skończeniu edukacji przedszkolnej pora iść do Szkoły Podstawowej. W tej imienia Mariusza Zaruskiego w Pucku kontynuowano obchody Dnia Nauczyciela, na których nagrodzono pedagogów.

Wręczony tym specjalne wyróżnienia od burmistrza Pucka – komentuje Gabriela Albertin, główny specjalista ds. oświaty UM Puck.

Jest to ogromne wyróżnienie, zawsze staramy się robić wszystko tak jak należy, ale takie docenienie na forum daje dodatkowy zastrzyk energii – wspomina nagrodzona Jolanta Selke, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

W wejherowskiej Filharmonii Kaszubskiej również świętowano. Pojawiły się uroczyste wystąpienia, wręczenie nagród i występ – Roberta Janowskiego.

Nasza przyszłość będzie taka, jaką stworzą państwo, bo przecież nauczyciel wychowuje i kształtuje człowiekaKrzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Dla wielu z nich dzisiejszy dzień to nie tylko czas na podziękowania i nagrody, ale też na postanowienia i wyznacznik kolejnego roku ciężkiej pracy.

Jak się powiedziało "A", to teraz trzeba powiedzieć "B" – mówi Marcelina Dutkiewicz, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie. – Jeżeli robimy to z pasją, miłością i zaangażowaniem, to nie jest to trudne, a wręcz przyjemne.

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Więcej zdjęć z tych wydarzeń można zobaczyć w naszej galerii


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24