14.10.2019 08:41 0 raz

Gdańscy hokeiści ulegli liderowi z Jastrzębia

Zapowiadało się dobrze, ale, niestety, hokeiści Lotosu PKH Gdańsk ulegli na własnej tafli gościom z Jastrzębia. GKS tym samym objął prowadzenie w tabeli Polskiej Hokej Ligi.

Sezon hokeiści Lotosu PKH Gdańsk, czyli popularnego Stoczniowca, zaczęli bardzo obiecująco. Wystarczy wspomnieć zwycięstwo nad mistrzem Polski, GKS-em Tychy. Niestety, ostanie mecze, mimo waleczności, nie mogą zaliczyć na plus. W niedzielę (13 października) jedyna pomorska drużyna w Polskiej Hokej Lidze uległa w Hali Olivia JKH GKS Jastrzębie.

Zaczęło się jednak dobrze. Już w szóstej minucie Damian Szurowski z podbramkowym zamieszaniu dał prowadzenie "Stoczni". Nieco ponad 10 minut później jednak stan rywalizacji wyrównał Jesse Rothla.

Obie drużyny długo walczyły o prowadzenie. To przyszło na pięć sekund przed końcem meczu. Podczas gry w przewadze krążek w siatce Lotosu umieścił Maciej Urbanowicz, dając swojej drużynie zwycięstwo 2-1, i wejście na pozycję lidera Polskiej Hokej Ligi.

Fot. Łukasz Razowski Fot. Łukasz Razowski Fot. Łukasz Razowski Fot. Łukasz Razowski Fot. Łukasz Razowski Fot. Łukasz Razowski Fot. Łukasz Razowski Fot. Łukasz Razowski Fot. Łukasz Razowski Fot. Łukasz Razowski Fot. Łukasz Razowski Fot. Łukasz Razowski Fot. Łukasz Razowski Fot. Łukasz Razowski Fot. Łukasz Razowski Fot. Łukasz Razowski Fot. Łukasz Razowski Fot. Łukasz Razowski Fot. Łukasz Razowski

Stoczniowiec po dziesięciu rozegranych meczach zajmuje szóstą pozycję w tabeli hokejowej Ekstraklasy z dorobkiem 16 punktów.