09.10.2019 10:13 3 Gol

Tytani podejmują zespół z Żukowa w rozgrywkach Pucharu Polski

Źródło: Tytani Wejherowo/Facebook

W przerwie między ligowymi kolejkami szczypiornistów Tytanów Wejherowo czeka teraz walka na pucharowym froncie. W środę (9 października) u siebie w Pucharze Polski podejmą SPR GKS Żukowo.

Póki co, wejherowscy Tytani w bolesny sposób przekonują się o różnicy poziomów między II a I ligą. W trzech dotychczasowych spotkaniach na zapleczu PGNiG Superligi szczypiorniści z grodu Wejhera doznali samych porażek, ulegając Gwardii Koszalin, Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna oraz KS Meble Wójcik Elbląg.

Na pewno nie do takich meczów przyzwyczailiśmy wejherowską publiczność. Musimy jednak powiedzieć uczciwie, że zespół z Elbląga był od nas dzisiaj lepszy pod każdym względem. Przegrywamy 27:40 i jedynym pozytywem jest bez wątpienia nasza publiczność – napisali po ostatniej porażce Tytani Wejherowo.

Teraz wejherowscy szczypiorniści na chwilę będą mogli zapomnieć o walce o punkty do ligowej tabeli. W środę przyjdzie im się zmierzyć na innym froncie. Przed własną publicznością w hali sportowej przy Powiatowym Zespole Szkół nr 4 w Wejherowie w ramach Pucharu Polski podejmą SPR GKS Żukowo.

I chociaż wejherowianie mają słaby początek sezonu, to w pucharowym starciu nie są bez szans. Ekipa z Żukowa to również zespół z I ligi. Co więcej, jest sąsiadem Tytanów w tabeli. Jak na razie SPR rozegrał dwa ligowe mecze, które nie przyniosły im punktów. Żukowo uległo CKS Jurand Ciechanów 36:42 oraz przegrało z OKP Warmia Energa Olsztyn 28:32, co pozwala im na zajmowanie przedostatniej pozycji w tabeli (Tytani są na ostatnim miejscu).

Początek meczu Tytani – SPR GKS o godzinie 19:30. Wstęp na spotkanie jest bezpłatne.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24