02.10.2019 12:58 0 Gol

Rozgrywki 7DAYS Euro Cup Asseco zaczęło od wygranej

Chociaż po pierwszej kwarcie Asseco Arka Gdynia przegrywała z EWE Baskets Oldenbur 14:23, to ostatecznie na inaugurację rozgrywek 7DAYS Euro Cup podopieczni trenera Przemysława Frasunkiewicza wygrali 78:74.

W niemieckim Oldenburgu bardzo dobre zawody rozegrał Josh Bostic (21 punktów, 7 zbiórek, 6 asyst, 3 przechwyty), a świetnie wspomogli go pod deskami Adam Hrycaniuk (10 punktów, 4 zbiórki), Leyton Hammonds (12 punktów, 4 zbiórek) oraz Devonte Upson (8 punktów, 7 zbiórek, 1 przechwyt, 1 blok).

Cichymi bohaterami meczu byli niezwykle uniwersalny Ben Emelogu (12 punktów, 8 zbiórek, 2 asysty, 1 blok), waleczny Bartłomiej Wołoszyn (7 punktów, 1 asysta) oraz pierwszy podający, kapitan Asseco Krzysztof Szubarga (2 punkty, 1 zbiórka, 7 asyst) – zauważa gdyński klub.

Po pierwszej połowie gdynianie przegrywali z niemieckim zespołem 33:40. Jednak po przerwie wiatru w żagle nabrał zespół prowadzony przez trenera Przemysława Frasunkiewicza. Asseco wygrało trzecią kwartę (22:16), aby przypieczętować zwycięstwo w czwartej (23:18), a cały mecz wygrać różnicą czterech punktów 78:74.

Kolejny mecz w ramach 7DAYS Euro Cup Asseco rozegra 9 października. W hali Gdynia Arena o godzinie 19:30 podejmie Unicaja Malaga. Natomiast w piątek, 4 października, w 2. kolejce rundy zasadniczej Energi Basket Ligi gdynianie również przed własną publicznością zmierzą się z Treflem Sopot (początek meczu o godz. 17:30).

EWE Baskets Oldenbur – Asseco Arka Gdynia (23:14, 17:19, 16:22, 18:23)

EWE Baskets Oldenburg: Paulding 21, Mahalbasic 15, Boothe 8, Hobbs 7, Blakes 6, Sears 6, Amaize 5, Kessen 2, Mcclain 2, Tadda 2, Isemann 0, Schwethelm 0

Asseco Arka Gdynia: Bostic 21, Emelogu 12, Hammonds 12, Hrycaniuk 10, Upson 8, Wołoszyn 7, Greene 6, Szubarga 2, Czerlonko 0, Kamiński 0, Wyka 0