13.09.2019 13:30 0 mike

Uraczą gości rybą i winem, promując lokalną gastronomię

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Już w najbliższą niedzielę (15 września) w Mechelinkach szykuje się prawdziwa uczta dla ciała i ducha. Mowa o II Festiwalu Ryby i Wina, na którym, rzecz jasna, będzie można skosztować produktów lokalnej gastronomii, ale też podziwiać występy artystyczne. Start o godzinie 13:00.

W czasach, gdy zastosowanie konserwantów wśród producentów żywności stanowi niemal normę, coraz bardziej poszukiwane i cenione są lokalne produkty wysokiej jakości. Mowa również o wyrobach tradycyjnych, a te, jak wiadomo, nie tylko dostarczają wartościowego pożywienia, ale i popularyzują kulturę regionu. W przypadku powiatu puckiego zarejestrowano już 23 produkty tradycyjne, w tym dania z ryb morskich. W połączeniu z dobrze dobranym winem – zawsze smakują one znakomicie. Będzie się można o tym przekonać już w najbliższą niedzielę, w Mechelinkach przy ulicy Klifowej 17.

Organizatorzy, podczas wydarzenia, zaplanowali pokaz tradycyjnego połowu ryb, gotowanie na żywo, pokaz wędzenia, degustację potraw i win oraz stoiska z serami, miodami, chlebem i rękodziełem. Gościć będą kilku wystawców polskich, czeskich i niemieckich win własnych wyrobów, czas wypełnią konkursy i występy artystyczne. Podczas festiwalu będzie też czynna atrakcyjna strefa dla dzieci – czytamy na oficjalnej stronie gminy Kosakowo.

Dzień wcześniej, w sobotę (14 września), goście z branży gastronomicznej będą degustować potrawy z ryb. Ich przygotowaniem zajmą się uczniowie szkół gastronomicznych z terenu powiatu puckiego, pod okiem szefa kuchni. Goście będą dzielić się swoimi wrażeniami smakowymi, a także dobierać właściwe wina.

Program imprezy, niedziela (15 września)

Godz. 13:00 – Pokaz połowu ryb

Godz. 13:30 – Korowód

Godz. 14:15 – Występ artystyczny

Godz. 14:40 – Prezentacja efektów pracy uczniów szkół gastronomicznych

Godz. 15:00 – Występ artystyczny

Godz. 15:30 – Prezentacja win polskich

Godz. 15:45 – Występ artystyczny

Godz. 16:00 – Prezentacja win niemieckich

Godz. 16:30 – Występ artystyczny

Godz. 17:00 – Prezentacja potraw rybnych – degustacja win

Godz. 17:30 – Występ artystyczny

Godz. 18:00 – Podsumowanie Festiwalu

Godz. 18:30 – Występ artystyczny


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24