09.09.2019 14:00 5 NW

W Kosakowie dziękowali za plony

Fot. Róża Perszon/TTM

Sobota (7 września) upłynęła w gminie Kosakowo pod znakiem Dożynek. Tradycyjne święto jest okazją do podsumowania sezonu żniw i plonów. Nieodłącznym elementem jest także integracja sołectw i wszystkich mieszkańców gminy, którzy wspólnie biesiadują i się bawią.

Uroczystość rozpoczęła się około godziny 13:30 barwną paradą sołectw. Piętnaście minut później na placu, przy ulicy Żeromskiego, odprawiona została uroczysta Msza Święta. Następnie sceną zawładnęły zespoły ze swoimi regionalnymi występami. Nie zabrakło ponadto konkursów oraz kulinarnych degustacji. Natomiast o godzinie 21:00 wystąpiła gwiazda wieczoru – CLEO.

Fot. Róża Perszon/TTM

Ludowe święto dożynkowe połączone jest z obchodami dziękczynnymi. Rolnicy mogą podziękować za plony i prosić o jeszcze lepsze na przyszły rok. Wydarzenie jest także okazją do integracji sołectw i mieszkańców gminy. Jest to cykliczna impreza, podczas której wszystkie sołectwa przygotowują swoje stoiska, na których można m.in. skosztować regionalnych przysmaków.

Przez cały czas trwania dożynek dla najmłodszych otwarta była strefa animacji. Oprócz tego – wiele stoisk gastronomicznych oraz takich, gdzie zakupić można było pamiątki. Z pewnością każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Marek Trybański/TTM

Na scenie zaprezentowały się nie tylko zespoły regionalne, takie jak Orkiestra Dęta Gminy Kosakowo czy Zespół Kosakowianie. W Kosakowie wybrzmiała bowiem różnorodna muzyka, która przyciągnęła tych młodszych i starszych słuchaczy.

Marek Trybański/TTM

Organizatorem tegorocznych dożynek był Marcin Majek, wójt gminy Kosakowo oraz Kosakowskie Centrum Kultury.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24