08.09.2019 15:30 11 raz

Puck chce powiększyć swoje granice

Fot. UM Puck

Władze Pucka zapraszają mieszkańców na konsultacje w sprawie zmiany granic miasta. Będą pytać pucczan, czy ci chcą poszerzenia terenu miasta o część gminy Puck.

Rozpoczęła się procedura zmierzająca do poszerzenia granic miasta Puck. Obecnie zajmuje ono 479 hektarów i jest jednym z najmniejszych powierzchniowo miast na Pomorzu. Jak podkreślają miejscowe władze, planowane włączenie ponad 600 hektarów z terenu gminy Puck ma stworzyć ogromne możliwości rozwojowe.

Zmiana granic w proponowanym kształcie stwarza nie tylko szanse dla dalszego rozwoju miasta, ale przede wszystkim pozwala na złagodzenie wielu problemów pojawiających się w konsekwencji obecnie funkcjonującego przebiegu granic miasta i gminy – wyjaśnia Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka.

Mowa jest m.in. o włączeniu miejscowości Połczyno oraz Błądzikowo, które to, leżąc w gminie Puck, jednocześnie posiadają jedyny dostęp do dróg należących do miasta. Zmiana umożliwi także pozyskanie nowych, niezabudowanych terenów, które są niezbędne dla realizacji pomysłu Pucka, jako miasta-uzdrowiska.

Szczegóły planów rozszerzenia granic zostaną zaprezentowane podczas spotkania, które zaplanowano na 12 września, na godzinę 17:00 w Ratuszu, w sali ratuszowej, przy Starym Rynku 1.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24