05.09.2019 08:25 0 Kwt

Uczniowie szkoły w Mostach wyjadą do kilku europejskich państw

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Uczniowie uczęszczający do szkoły w Mostach otrzymali szansę na zwiedzenie kilku europejskich państw i poznanie nowych rówieśników. Dzięki programowi Erasmus+, najmłodsi będą się uczyć odpowiedzialności, zaradności oraz gospodarności w kraju i za granicą.

Uczniowie szkoły w Mostach przez najbliższe dwa lata, wspólnie z kolegami z Grecji, Turcji, Rumunii i Łotwy, zrealizują autorski projekt „Ja – aktywny i odpowiedzialny turysta teraz, mądry i zaradny gospodarz swojego regionu w przyszłości”.

Projekt, który złożyliśmy do programu Erasmus+, ma przede wszystkim umożliwić wymianę praktyk oświatowych, z czego skorzysta grono pedagogiczne naszej szkoły, ale przede wszystkim duża grupa młodzieży – uczniów. Z dużą radością przyjęliśmy informację, o przyznanym dofinansowaniu na realizację naszego projektu, a kwota w wysokości blisko 43 tysięcy euro daje nam możliwość dwuletnich działań. Do współpracy zaprosiliśmy szkoły z Grecji, Turcji, Rumunii i Łotwy. Nasi uczniowie z opiekunami odwiedzą szkoły partnerskie, a my będziemy gościć uczniów z zagranicy u siebie w Mostach. Wizytę przygotujemy tak, aby pokazać im uroki całej gminy Kosakowo oraz Pomorza – wyjaśnia Anna Szymborska, dyrektor ZSP w Mostach.

Do każdego kraju-partnera ZSP w Mostach podróżować będzie grupa 10 uczniów pod opieką dwóch nauczycieli. Każdy wyjazd trwać będzie pięć dni. W tym czasie najmłodsi mieszkańcy gminy Kosakowo wezmą udział w zajęciach pozwalających na wymianę doświadczeń, integrację, wspólną pracę twórczą i zabawę.

Uczniowie ze szkoły w Mostach będą zwiedzać Europę teraz – dodaje Anna Szymborska. – Nie mam wątpliwości, że w przyszłości wniosą wiele pozytywnych doświadczeń dla rozwoju regionu – naszej małej ojczyzny.

Projekt „Ja – aktywny i odpowiedzialny turysta teraz, mądry i zaradny gospodarz swojego regionu w przyszłości” współfinansowany jest ze środków programu Unii Europejskiej Erasmus+.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24