21.08.2019 10:00 6 NW

Pucki "manhattan" nabiera kształtów

Fot. UM Puck

Popularny pucki „manhattan” zmienia się w mgnieniu oka. Targowisko ma stać się miejscem nowoczesnym i przyjaznym dla sprzedawców i kupujących.

Przebudowa miejskiego targowiska rozpoczęła się w marcu tego roku. Obecnie zakończono prace konstrukcyjne w strefie A, czyli pierwszej od strony Placu Obrońców Wybrzeża. W tej części powstały 22 stanowiska handlowe, dwie wiaty śmietnikowe, ciągi piesze. Stanowiska o drewnianej konstrukcji, zadaszone są dachem dwuspadowym z ceramicznej dachówki z panelami fotowoltaicznymi. Natomiast uzupełnieniem ścian jest podmurówka z cegły oraz konstrukcja ażurowa drewniana. Każde ze stanowisk ma własne oświetlenie oraz skrzynkę elektryczną z możliwością podłączenia urządzeń elektrycznych. Ponadto, by sprzedający mógł korzystać z dwój stanowisk między boksami, pozostawiono wygodne i szerokie przejście.

Fot. UM Puck

Aktualnie trwają prace w kolejnej strefie. Na strefę B składa się 12 stanowisk handlowych usytuowanych wzdłuż istniejącego ciągu pieszego. Jednocześnie budowana jest nowa toaleta miejska, zlokalizowaną obok istniejącego tymczasowego pomieszczenia sanitarnego.

Modernizacja targowiska obejmować będzie budowę 39 całorocznych stoisk. Całkowity koszt inwestycji to około 1,7 miliona złotych, z czego około 730 tysięcy pochodzi z dofinansowania. Końcowy termin realizacji prac to 30 kwietnia 2020 roku.

Fot. UM Puck


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24