19.08.2019 10:43 5 mike/Wladyslawowo.pl

Przybędzie darmowych hotspotów w gminie Władysławowo

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

W ramach programu WiFi4EU gmina Władysławowo otrzymała bon o wysokości 15 tysięcy euro za budowę sieci hotspotów przy zmodernizowanej ulicy Hallera. Założeniem programu jest poprawa dostępności do darmowego internetu dla turystów i mieszkańców.

Pod koniec lipca informowaliśmy, że symboliczny voucher o wartości 15 tysięcy euro trafił do Wejherowa. W mieście – m.in. na zrewitalizowanej części Parku Kaszubskiego, na skwerze Reginy Osowickiej i górnym tarasie Parku Miejskiego – ma przybyć miejsc, gdzie pojawią się nowe publiczne sieci Wi-Fi. Podobną dotację – w ramach unijnego programu WiFi4EU – otrzymało Władysławowo.

Dzięki dodatkowym środkom, od wiosny 2020 roku na zmodernizowanej ulicy Hallera we Władysławowie ma się pojawić sieć hotspotów.

Bon WiFi4EU pokryje koszty sprzętu i instalacji hotspotów Wi-Fi, natomiast po stronie Gminy leżeć będą koszty podłączenia do Internetu (abonamentu) oraz konserwacji sprzętu, aby zapewnić bezpłatne i wysokiej jakości połączenia Wi-Fi – czytamy na stronie Wladyslawowo.pl.

Wladyslawowo.pl

Wladyslawowo.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24