16.08.2019 11:22 4 AW

Plaże po refulacji już cieszą w pełnej okazałości

Screen z kamery/Nadmorski24.pl

Rozpoczęta 23 czerwca refulacja plaż w Jastrzębiej Górze i Ostrowie dobiegła końca. Wraz z ich poszerzeniem, zwiększył się komfort wypoczywania turystów, ale co najważniejsze – udało się zabezpieczyć brzeg morski przed erozją.

Dzięki refulacji, wspomniane plaże są obecnie jednymi z największych na wybrzeżu, a ich szerokość sięga blisko 120 metrów, co z pewnością przełoży się na wzrost ruchu turystycznego.

Dla zrozumienia skali przedsięwzięcia warto przytoczyć kilka faktów zrealizowanej inwestycji. W ciągu ostatnich tygodni gmina zyskała pół miliona metrów kwadratowych plaż i dwa miliony metrów sześciennych piasku! Skala działań robi niezwykłe wrażenie, szczególnie kiedy stanie przy samym wejściu na plażę i spojrzy w stronę morza lub po prostu zobaczy zdjęcia z lotu ptaka – informuje Urząd Miejski we Władysławowie.

Prace były podzielone na trzy etapy, dzięki czemu w sezonie istniała możliwość skorzystania z poszczególnych odcinków plaż, lecz dopiero od niedawna turyści mogą wypoczywać na całej jej długości, bez obawy na hałas sprzętu wykorzystywanego do realizacji działań.

Sam pomysł ze strony mieszkańców spotkał się na początku z kontrowersjami, z powodu niedomówień i niesprecyzowania terminu refulacji. Obawiano się również całkowitego zamknięcia plaż, a w rezultacie – odpływu ruchu turystycznego. Stąd pojawiły się protesty, a nawet zapowiadano blokowanie prac refulacyjnych.

Fot. Nadmorski24.pl

Fot. Nadmorski24.pl

Ostatecznie nie doszło do rozwoju protestu, a prace nad poszerzaniem plaż przebiegły bezproblemowo.

W najbliższym czasie na odcinku ok. 100 metrów przy wejściu nr 33 odbędzie się demontaż sprzętu, wykorzystywanego do refulacji, a wtedy już w pełni turyści będą mogli korzystać z nowej, znacznie poszerzonej plaży.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24