12.08.2019 11:40 1 NW

Puccy policjanci podsumowali półmetek wakacji

Fot. KPP Puck

Okres wakacyjny to szczególny czas, kiedy oprócz zabawy i beztroski, nierzadko dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. Bezpieczeństwa mieszkańców i turystów w Pucku strzegą tamtejsi policjanci. Można ich spotkać na plaży, jak i na drogach. Rozmawiają z dziećmi, młodzieżą i seniorami, tak by wakacje mijały przyjemnie i przede wszystkim bezpiecznie. Mundurowi podsumowali pierwszą połowę wakacji.

W czasie wakacji nad bezpieczeństwem turystów czuwają policjanci ogniw patrolowo-interwencyjnych, ruchu drogowego, dzielnicowi oraz dodatkowe siły z Oddziałów Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Bezpieczeństwa strzegą także funkcjonariusze pionu kryminalnego oraz wywiadowcy.

Policjanci od początku wakacji przeprowadzili ponad 3 tys. interwencji, dotyczących m.in. kradzieży sklepowych, spożywania alkoholu w miejscach zabronionych oraz zakłóceń porządku. W wyniku przeprowadzonych interwencji ponad 600 osób za najbardziej uciążliwe społecznie wykroczenia zostało ukaranych mandatami karnymi, ponadto funkcjonariusze skierowali ponad 30 wniosków o ukaranie do Sądu – informują mundurowi z Pucka.

Poza interwencjami służb, odbywają się także spotkania edukacyjne z mieszkańcami i turystami. Większość zajęć odbywa się z dziećmi, by te szczególnie uwrażliwić na potencjalne zagrożenia. Policjanci przypominali najmłodszym, jak bezpiecznie i „z głową” spędzać wolny czas, chociażby nad wodą. Omawiali odpowiednie zabawy, pod nieobecność rodziców, oraz podstawowe zasady w ruchu drogowym. Seniorzy mieli okazję dotychczas się dowiedzieć, jak zabezpieczyć się przez potencjalnymi oszustami, tak by nie stać się ich ofiarą.

Fot. KPP Puck

Zabawa nad wodą może mieć tragiczny finał. W powiecie puckim dotąd odnotowano jeden przypadek utonięcia. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i przypominają, by nie kąpać się pod wpływem alkoholu czy wtedy, gdy istnieje zakaz kąpieli. Ponad to warto korzystać z kąpielisk strzeżonych, na których, w razie wypadku, można uzyskać szybką pomoc ze strony ratowników.

Policjanci z Pucka podsumowali także dotychczasową sytuację na drogach.

Każdego dnia funkcjonariusze sprawdzają trzeźwość kierowców. Od początku wakacji przeprowadzili ponad 8 tys badań stanu trzeźwości. Podczas służby za wykroczenia drogowe policjanci ukarali mandatami karnymi prawie 300 osób, najczęściej za nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieprawidłowe oświetlenie pojazdu, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz korzystanie przez kierującego pojazdem z telefonu podczas jazdy. Za niewłaściwy stan techniczny pojazdów, naruszenia ochrony środowiska oraz brak badań technicznych policjanci zatrzymali 49 dowodów rejestracyjnych. Od początku wakacji policjanci ruchu drogowego pracowali na miejscu 209 kolizji i 15 wypadków, w których 14 osób zostało rannych, a jedna osoba zginęła – czytamy podają policjanci z Pucka.

Fot. KPP Puck

Funkcjonariusze monitorują bezpieczeństwo na drogach przez całe wakacje. Kontrolują prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, stan techniczny pojazdów, a także sposób przewożenia dzieci. W każdym przypadku reagują na wszelkiego rodzaju zagrożenia i uchybienia, by chronić pozostałych uczestników ruchu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24