12.08.2019 13:40 14 NW

W Pucku powstała toaleta na miarę XXI wieku

Źródło: Miastopuck.pl

Kolejny potrzebny dla mieszkańców obiekt stanął w Pucku. W Parku Nowowiejskiego zakończono prace budowlano-montażowe przy budowie szaletu na przystanku „Zielony Mostek”.

Toaleta wykonana została w spójnym i harmonijnym wzornictwie, które nawiązuje do standardów całego przedsięwzięcia. Szalet ma dwie kabiny. Jedna z nich przystosowana jest do osób niepełnosprawnych. Natomiast ta po prawej stronie jest wyposażona w elementy dla rodziców z dziećmi, ponieważ ma niższą toaletę i umywalkę. Dodatkowo mamy bez problemu będą mogły przewinąć w niej swoje niemowlę, dzięki zamontowanemu na ścianie przewijakowi. Do toalety prowadzi ścieżka wykonana z płyt, tak by w pełni umożliwić do niej dostęp osobom na wózkach inwalidzkich.

Tego typu toalety umieszczane w przestrzeniach publicznych są niezwykle potrzebne i pomocne, zwłaszcza w miejscowościach turystycznych, w których przebywa tysiące osób. Zadbane, wpasowujące się w otoczenie szalety to coraz częstszy element pojawiający się w miastach, w parkach i innych często uczęszczanych miejscach. Swoim wyglądem zachęcają do korzystania z nich bardziej niż popularne, przenośne toalety.

Inwestycja powstała w ramach projektu pt. „Pomorskie trasy rowerowe o znaczeniu międzynarodowym R10 i Wiślana Trasa Rowerowa R9 – Partnerstwo Gminy Puck”, współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014–2020.

Źródło: Miastopuck.pl Źródło: Miastopuck.pl Źródło: Miastopuck.pl Źródło: Miastopuck.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24